אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני. זה אולי אחד מהמשפטים הנכונים ביותר שיש. הרי מחקרים מוכיחים כי אנחנו מגבשים דעה על אדם חדש שאנו פוגשים תוך שניות ספורות בלבד. דעה זו מבוססת על גורמים רבים, בהם לבוש, שפת גוף, מראה חיצוני והתנהגות כללית.
אז איך יוצרים רושם ראשוני חיובי?
קודם כל כלל זהב: להגיע בזמן.
כלל נוסף, שהוא אמנם בסיסי, אך לא תמיד מיושם, הוא הקפדה על הופעה חיצונית. קבעתם לדייט? השקיעו את הזמן ואת המאמץ הנדרשים כדי להיראות הכי טוב שאתם יכולים. הרי העיניים שלנו שופטות לפני השכל, ולכן המראה החיצוני, סגנון הלבוש ורמת הטיפוח יקרים מפז בפגישה ראשונה.
צילום: pexelsצילום: pexels
צילום: pexels
(צילום: pexels)
שימו לה למסרים הסמויים שאתם משדרים - לא פעם נתקלתי באנשים שאמנם כמהים לזוגיות ויוצאים לדייט עם תקווה גדולה למצוא אהבה, אך הם משדרים משהו לא טוב באופן בלתי מודע. בחלק גדול מהמקרים אותם אנשים משדרים שהם בעצם לא פנויים לקשר. נכון שלא כולם הם אנשים חמים ומזמינים, אך אל תהיו "מלכי קרח".
כמו כן, חשוב לשדר ביטחון עצמי, גם אם אתם לא באמת בטוחים בעצמכם. נואשות היא לא תכונה אטרקטיבית.
דבר נוסף שיש לתת עליו דגש הוא מתן במה לצד האחר. אף אחד לא אוהב אנשים שמרוכזים בעצמם. לעיתים המבוכה גורמת לנו להשתתק או לחלופין לדבר על עצמנו ללא הרף, אז שימו לב לא ליפול למלכודת הזאת. התעניינו בזה שיושב אתכם, שאלו שאלות, רק היזהרו מחקירות. אל תתחילו לתחקר על אקסים מהעבר וציוני דרך בחיים. השאירו את השיחה בפגישה הראשונה זורמת וקלילה.
דייט מהנה!
הכותבת היא הראלה ישי, שדכנית לחילונים, מסורתיים ודתיים, ומחברת הספרים "סטטוס: בזוגיות" ו"שניים סוכר".
לאתר של הראלה לחצו כאן. לגלישה בסמארטפון