כ-20 אלף חברים הצטרפו לקבוצת הפייסבוק #מצבקורונה עוזרים לעסקים כחול לבן שהוקמה בימים האחרונים מתוך מטרה לסייע לבעלי עסקים, חקלאים, מגדלים ויצרנים, שעסקיהם נסגרו בגלל המצב או שמכירתם נחתכה באחת. מאות יבולים, פירות וירקות שיעודם היה מסעדות, מלונות ובתי עסק שונים, יקבים ועוד אשר נסגרו בגלל המצב מוצעים למכירה במחירים חסרי תקדים ובמשלוחים עד הבית.
מתוך עמוד פייסבוקמתוך עמוד פייסבוק
מתוך עמוד פייסבוק
(צילום מסך)

מתוך עמוד פייסבוקמתוך עמוד פייסבוק
מתוך עמוד פייסבוק
(צילום מסך)
את הקבוצה יזמה ליה גבאי ותוך ימים בודדים היא הפכה לאחת הקהילות הפופולאריות בפייסבוק שבה מעורבות גבוהה מאד של ישראלים המעדיפים לפרגן לתוצרת ישראלית מאשר ללכת לסופר ולקמעונאים הגדולים.
גבאי, מעצבת גרפית במקצועה ומנהלת דיגיטל של עסקים קטנים ובינוניים, איבדה לפני חודש וחצי את כל לקוחותיה ברגע. "הבנתי ישר את המצוקה שקיימת לא רק אצלי, אלא גם אצל אחרים. כששמעתי על חקלאי שנתקע עם 250 אלף חסות שעמדו להיזרק לפח, החלטתי לפתוח את הקבוצה ולנסות לעזור. תוך שלושה שבועות הפכה הקבוצה לקהילה מפרגנת העומדת על 20 אלף חברים, שהם כוח קנייה כחול לבן".
מתוך עמוד פייסבוקמתוך עמוד פייסבוק
מתוך עמוד פייסבוק
(צילום מסך)
המוצרים בקבוצה הם בעיקר משתלות, משקים עם ירקות פירות, שמני זית, דבש ותמרים ופונה לכל מי שהוא יצרן ישראלי. "זאת הזדמנות גם לקנות במחירים אטרקטיביים וגם לתמוך בעשייה ישראלית", אומרת ליה.
ומה עוד תוכלו למצוא? ערכות יצירה מיוחדות, גלידות בעבודת יד, מארזי עוגיות בעיצוב אישי, שוקולדים, עיצוב בבלונים לימי הולדת ועוד שלל גודיז תוצרת כחול לבן.