כתב: עו"ד אנג'לו ניסים גניש.
למרבה הצער, במדינת ישראל מתרחשות תאונות דרכים רבות. מדי שנה נהרגים למעלה מ-350 בני אדם כתוצאה ממעורבות בתאונות דרכים, ואלפים נוספים נפצעים בדרגות חומרה שונות.
לאחר תאונת דרכים מומלץ לנקוט מספר פעולות, שכוללות קבלת טיפול רפואי והתייעצות עם עו"ד. זאת, כדי לדאוג לבריאותכם בראש ובראשונה וכדי לקבל בהמשך את הפיצוי המגיע לכם.
אמנם, חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, תשל"ה-1975 (להלן: "פלת"ד) מכיר בזכותכם לפיצויי ללא הוכחת אשמה, אבל פעמים רבות בתיקי תאונות דרכים ישנה מחלוקת באשר לשיעור הנזק ולגובה הפיצוי.

2 צפייה בגלריה
עו"ד אנג'לו ניסים גניש
עו"ד אנג'לו ניסים גניש
עו"ד אנג'לו ניסים גניש
(צילום: ליטל ויזל)

2 צפייה בגלריה
עו"ד מרסל גניש
עו"ד מרסל גניש
עו"ד מרסל גניש
(צילום: ליטל ויזל)

מה צריך לעשות לאחר תאונת דרכים?

1. כאמור, יש לפנות לקבלת טיפול רפואי. זאת, גם אם אתם לא חשים בכאב מייד לאחר התאונה. במקרים רבים התאונה גורמת לפגיעות שמורגשות רק לאחר זמן מה, כמו: צליפת שוט.
חשוב שהכל יהיה מתועד. יש לוודא שכל תלונותיכם נכתבות בדו"ח הרפואי.
2. קבלת הפרטים הרלוונטיים - מייד לאחר התאונה, יש לבקש את פרטי כלי הרכב שהיו מעורבים בתאונה, מספרי פוליסות הביטוח, פרטי הנהגים האחרים, ומיקום האירוע המדויק.
3. צילום הנזקים שגרמו בתאונה - הן לרכב והן לגוף.
4. הודעה במשטרה על התאונה - כשמתאפשר, יש לפנות לתחנת המשטרה ולהודיע על עצם התאונה כדי לקבל אישור.
5. שמירת מסמכים רפואיים ותיעוד של כל הטיפולים הרפואיים להם נזקקתם לאחר התאונה.
6. שמירת קבלות אשר מפרטות הוצאות שנגרמו לאחר התאונה ובעקבותיה - נסיעות לטיפולים, קניית תרופות ועוד. מומלץ לשמור גם את תלושי השכר שלכם.
7. יש להימנע מלשתף פעולה עם החוקרים מטעם חברת הביטוח, שכן אתם יכולים "להפיל את עצמכם בפח" ולמנוע מכם לקבל את הפיצויים שמגיעים לכם.
8. קבלת ייעוץ משפטי מעו"ד המתמחה בנזקי גוף ותאונות דרכים - עורך הדין ילווה אתכם מההתחלה, וינחה אתכם לגבי איסוף המסמכים, אישורים רפואיים וכל מה שנדרש כדי לבנות תיק תביעה כולל ומלא, אשר יאפשר לכם לקבל את הפיצויים המגיעים לכם.

תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה

חשוב לציין, כי תאונות דרכים רבות מקימות חבות גם מול גורמים נוספים, כמו: ביטוח לאומי. כך במקרה שבו תאונת הדרכים מתרחשת בדרך לעבודה או בחזרה ממנה - ואז היא מוגדרת כתאונת עבודה.
גם במקרה כזה, ייעוץ משפטי הוא חשוב מאוד, ויסייע לכם בהתנהלות מול הגופים הרלוונטיים.

חשיבות קבלת ייעוץ משפטי

החשיבות של קבלת ייעוץ מעו"ד שמתמחה בדיני נזיקין באה לידי ביטוי בצורה משמעותית גם בסיטואציות של העדר ביטוח חובה, תאונת פגע וברח וכדומה.
משרד עו"ד אנג'לו ניסים גניש, המתמחה בדיני נזיקין, בעל נסיון של מעל ל-20 שנה בתחום.
המשרד מייצג מדי שנה נהגים והולכי רגל רבים, אשר היו מעורבים בתאונות דרכים.
המשרד מלווה את הנפגע ובני משפחתו עד למיצוי מלא של הזכויות, תוך ניהול התיק במקצועיות בלתי מתפשרת, הן בפן המשפטי והן בפן הרפואי.
מוגש מטעם אנג'לו ניסים גניש – עורך דין תאונות דרכים בבת ים