תחום הנדלן בישראל הפך למשגשג במיוחד במדינה מתפתחת שכל הזמן נבנים בה פרוייקטים חדשים ועסקאות נדלן מתרחשות בכול יום ובכול שעה. מי שמכיר קצת את תחום ההשקעות ועסקי הדלי ניידי - יודע כי מדובר בתחום מניב ומשגשג שערך הדירות בו רק עולה בעוד ששמאי מקרקעין הוא איש מקצוע מבוקש שתמיד יש לו עבודה בתחום. שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע מבוקש שדרוש להערכת שווי של נכסים והוא זה שיספק פרטים אודות נכס וקרקעות בכול הנוגע לשווי הנכס בהווה ובעתיד, למיקום שלו ופיתוח ביחס לאזור בו הוא נמצא. שמאי יספק הערכת לפני עיקול או בזמן ירושה של נכסים ועזבון ושאר שירותים נחוצים מאד לאנשים פרטיים, ליזמים ואנשי עסקים ומסודות גדולים וארגונים. כאשר עובדים בתחום העבודה תמיד זורמת ואפשר להשתלב בארגון גדול או לעבוד כעצמאי ולהיכנס אל עולם הנדל"ן וגם להרוויח טוב מאד. לכן יש אנשים שרוצים ללמוד את התחום.
1 צפייה בגלריה
מכללת אפיק
מכללת אפיק
מכללת אפיק
(צילום: FREEPIK)
מה כוללים לימודי שמאות מקרקעין? בתחילה חשוב לדעת כי לימודים כאלה חייבים להכיל בסופו של דבר תעודה ורישיון לעסוק בתחום. בית ספר או מכללה שעוסקת בהקניית הידע הדרוש עליה לספק לכם את כל הידע הקשור לתכנון ובניית ערים, את כל הידוע והקשור למימון משכנתאות מיסוי וכולי הקשורים לתחום הנדלן. בזמן הלימודים חשוב לקבל כלים לעבודה בתחום, את הכלים לערכת שווי והערכת נכסים כמו גם את הידע והמיומנות לתחזיות נכונות בתחום הנדלן והמקרקעין. מכללה טובה תספק ידע מעשי ועיוני בנושאים של מחירי נדל"ן, עסקאות מכר, חוזים, דירות מגרשים ובניה.
מקצוע של השמאי כולל הבנה של הכוחות שמניעים את תחום הנדלן וידע עצום בתחומים של הנדסה, חברה, בנייה וכלכלה, תחומי המשפט ועסקאות המכר כמו שעל אנשי המקצוע להכיר גם את שוק הנדלן וגם את שוק ההון. לסיכום, שמאי מקרקעין הוא אדם שחווה את דעתו על נכסים ומייעץ בנושאים של קנייה כמירה, השקעה ותחזיות. לכן חשוב שאדם זה יכיר את התחום מקרוב, יבחר ללמוד לימודי שמאות מקרקעין במכללת אפיק ולאחר הלימודים יקבל הסמכה ורישיון לעסוק בשמאות מקרקעין במדינת ישראל. לפרטים נוספים היכנסו לאתר של מכללת אפיק, בכתובת: https://www.afikil.co.il/