הורים לתלמידים בבית הספר "גורדון" בצפון בת ים גילו לתדהמתם שקייטנת החופש הגדול של ילדיהם תאוחד עם תלמידי בית ספר "עקיבא" בשכונת עמידר. הסיבה: 50 תלמידים שנרשמו לקייטנה במקום 60. יש לציין שלא רק המרחק הגדול בין שני בתי הספר מטריד את ההורים אלא גם העובדה שמדובר בהרחבת מעגל ההדבקה הפוטנציאלי עבור ילדיהם לאור עליית התחלואה בעיר.
(בית ספר גורדון| צילום: קובי קואנקס)
היום (שני), קיבלו הורי "גורדון" הודעה שעל פיה: "הקייטנה עוברת לבית ספר 'עקיבא' הנמצא בקצה השני של העיר כיוון שכביכול אין אצלנו מספיק תלמידים לפתיחת הקייטנה".
ההורים מספרים שהוסבר שלהם שמאחר ובבית ספר "גורדון" נרשמו 50 תלמידים לקייטנה, והמינימום הוא 60 תלמידים, ילדיהם יצורפו לקייטנה שבבית ספר "עקיבא".
"לא יתכן שבמצב שאנו נמצאים כיום, במצב של קורונה, כאשר כל יומיים סוגרים בתי ספר אחר בעיר בגלל חשיפה לנגיף, במקום לייצר קבוצות קטנות לילדים שלנו, קפסולות, מאחדים אותם עם בית ספר אחר וחושפים אותם למעגלים רחבים של אנשים נוספים" אומרת יו"ר ועד ההורים, איריס פרדלין.
בעיה נוספת היא המרחק שמחייב את ההורים לקחת את ילדיהם ברכב או בתחבורה ציבורית. "מה יעשו הורים שאינם ניידים ואין ברשותם רכב? איך הם אמורים להגיע פעמיים ביום לקצה השני של העיר, איפה ההיגיון פה. יתרה מזה 'עקיבא' הינו בית ספר דתי עם מגבלות כאלה ואחרות, כאשר אצלנו זה בית ספר ממלכתי וחילוני, מה יהיו נהלי בית הספר במצב הזה? לא יתכן מצב שבגלל שחסרים עשרה ילדים, ישימו פס על 50 ילדים אחרים ופשוט ישחקו בבריאות שלהם".
מהחברה לתרבות פנאי וספורט נמסר: "ראש העיר צביקה ברוט הורה לפתוח במימון של העירייה את המוקדים שאין בהם מספיק נרשמים, לפנים משורת הדין, על מנת להעניק לכמה שיותר הורים את האפשרות להירשם לבית הספר של החופש הגדול.
"בחברה ציינו כי המצב שתואר נשוא פנייתכם הינו החלטה ארצית ולא מקומית. משרד החינוך הציג מתווה אחיד לבית הספר של החופש הגדול, וקבע קבע מספר מינימום של 60 תלמידים לצורך פתיחת קייטנה בבתי הספר. המשרד קבע כי ללא האיחוד אי אפשר למעשה יהיה לפתוח את המוקדים.
"למרות זאת ראש העיר צביקה ברוט הורה לפתוח במימון של העירייה את המוקדים שאין בהם מספיק נרשמים, לפנים משורת הדין, על מנת להעניק לכמה שיותר הורים את האפשרות להירשם לבית הספר של החופש הגדול״.