"חורשת הנופלים" שבפאתי שכונת רמת הנשיא צומצמה לאחרונה באופן משמעותי בשל עבודות בכביש ברחוב הקוממיות. תושבי האזור חוששים שהפינה הירוקה, שבה רבים נוהגים לטייל ולצעוד בשעות הערב, תוקרב לטובת אספלט.
עבודות בחורשת הנופלים בבת יםעבודות בחורשת הנופלים בבת ים
עבודות בחורשת הנופלים בבת ים
(צילום: רגינה קאשי רודנשטיין)
'חורשת הנופלים' ניטעה ב-1998 לשם הנצחת בני העיר אשר נפלו במערכות ישראל. היא ממוקמת על רחוב הקוממיות, קרוב לבית העלמין הצבאי. היא מתחילה ברחוב ניסבנאום ומשתרעת עד רחוב אנה פרנק. בחלק מהחורשה מדשאה ועצים, ובחלקה השני רחבה מרוצפת, שהיא רחבת ההנצחה. אך בתקופה האחרונה הולכת החורשה ונעלמת בשל עבודות בכביש הקוממיות.
"מלבד העובדה שזו אנדרטה, זה גם מקום שרבים מתושבי העיר אוהבים לעשות בו הליכות שכן הוא אינו בין הבניינים אלא בין העצים ובאוויר הפתוח", מספר תושב העיר ומדווח שבחודש האחרון החלה הריסה של החורשה לצורך עבודות הכביש ושטחה צומצם משמעותית.
עבודות בחורשת הנופלים בבת יםעבודות בחורשת הנופלים בבת ים
עבודות בחורשת הנופלים בבת ים
(צילום: רגינה קאשי רודנשטיין)
עבודות שהפתיעו את תושבי האזור והכעיסו אותם. "זה עצוב שהורסים לנו את השביל, גידרו כמעט את כולו ואנחנו כבר לא יכולים ליהנות מהצעידה פה, חבל מאוד שבכל פינה ירוקה בעיר בונים משהו, כך שמלבד חוף הים כבר לא נשארו פינות ירוקות בעיר", אומרת תושבת השכונה. מה צופן העתיד לחורשה האהובה והירוקה?
מעיריית בת ים נמסר: "במקום מבוצעות עבודות לחידוש חורשת הנופלים של העירייה בשיתוף נתיבי איילון. העבודות כוללות שדרוג האנדרטה, חידוש שביל הולכי הרגל, הוספת שביל אופניים והצבת ריהוט רחוב הכולל מתקני ישיבה חדשים, לרווחת התושבים.
מצ"ב הדמייה של הגן לאחר העבודות שמראה בברור כי שטח הגן לא נפגע ועם השלמת העבודות, אנו בטוחים כי התושבים ייהנו מחורשת הנופלים המחודשת:
חורשת הנופלים בעתידחורשת הנופלים בעתיד
חורשת הנופלים בעתיד
(הדמייה: עיריית בת ים)