בית המשפט דחה הבוקר (שישי) עתירה שהגישה מפלגת ש"ס נגד הגעתו המתוכננת של חבר הכנסת אביגדור ליברמן מחר (שבת) לאירוע 'שבתרבות' בבת ים.
ח"כ אביגדור ליברמןח"כ אביגדור ליברמן
ח"כ אביגדור ליברמן
(צילום: אבי מועלם)
העותרים, מפלגת ש"ס וחבר כנסת מטעמה, משה ארבל, טענו שמדובר באירוע העולה לכדי תעמולת בחירות, שאסור לקיימה לנוכח מימון של חלק מן האירוע מכספי עיריית בת ים.
העותרים ביקשו הוצאת צו מניעה למניעת האירוע או מניעת השתתפות של גורמים פוליטיים, ובראשם אביגדור ליברמן, יו"ר סיעת 'ישראל ביתנו'.
הטעם השני שהעלו העותרים לתמיכה בטענתם הוא העדרה של היועצת המשפטית של עיריית בת ים מן הארץ בסוף השבוע הקרוב. העותרים טוענים כי בנסיבות אלה, "אין ביכולתה של העירייה לקיים... פיקוח בזמן אמת, אזהרה מראש והגדרת התעמולה האסורה".
על כל אלה פסק, ניל הנדל שופט בית המשפט העליון יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-23, כי, "מן החומר שצורף לעתירה עולה כי על פני הדברים מדובר בדיון אקטואלי, שבו משתתפים נציגי מפלגות מקצוות שונים של הקשת הפוליטית, כאשר המנחה מועסק גם בשידורי טלוויזיה ואמון על האיסור מפני ניצול הדיון לטובת תעמולת בחירות. לא הוצג נתון קונקרטי כלשהו המעלה חשש להעדר פיקוח או הנחיה מראש. לא הונחה אפוא תשתית התומכת בטענות העותרים לפיהן האירוע עתיד להיות מקבץ של דברי תעמולה, ולא דיון אקטואלי בענייני השעה".
לסיכום פסק השופט על דחיית העתירה. אירוע 'שבת תרבות' יתקיים מחר (שבת 22.2.20 בשעה 11:00) כסדרו.