ראש בראש: ראש עיריית בת ים יוסי בכר הגיש הבוקר (רביעי) לבית משפט השלום בתל אביב הבוקר תביעה נגד חברת המועצה קטי פיאסצקי-מורג, על אירוע שהתקיים בישיבת מועצת העיר שנערכה ב-11 לינואר 2017.
לפי כתב התביעה, במהלך הדיון הטיחה פיאסצקי-מורג בבכר שלל התבטאויות שמהן עולה כי הוא מאשימה אותו בגזענות. בין השאר טוען בכר כי חברת המועצה אמרה לו "את הגזענות שלך תשמור לעצמכם", "מי שקורא לילדי הארץ עולים חדשים, זה לא גזענות?", "אתה לא גזען?! זה אבא של הגזענים","אני יושבת עם ראש עיר גזען", "מי שקורא לילדי הארץ 'עולים חדשים' בגלל שהצבע עור שלו שונה הוא גזען ברמה הכי נמוכה שיכולה להיות" ועוד.
..
.
(.)
בכתב התביעה מצוין שהדברים שנאמרו תועדו בפרוטוקול הישיבה וכן בסרטון שצולם בה ובנוכחות משתתפים רבים. עוד נטען בכתב התביעה שראש העירייה, דרש מחברת המועצה להתנצל, אולם לדבריו היא סירבה לעשות כן.
-
בכר ציין בתביעה כי בת ים מהווה מאז ראשיתה דוגמה ומופת לקליטת עליה מכל המדינות וכי ההאשמות שהוטחו בו מהוות פגיעה אדירה בשמו, ובעלת השלכות רחבות היקף, תוך הפיכתו במכוון למטרה לשנאה, לבוז או ללעג, הן ברמה האישית והן במשרתו הציבורית.
לטענתו מדובר בהוצאת לשון הרע, והוא מבקש מבית המשפט להורות על חברת המועצה לפצותו במאה אלף שקלים בתוספת הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד.
חברת המועצה פאיסצקי-מורג בתגובה: "כתב התביעה הועבר לטיפול עורכי הדין שלי, שילמדו אותו ויגיבו לדברים בבית המשפט. לצערי הנסיבות מצביעות על כך שראש העיר היה מעדיף שחברי המועצה לא יביעו את דעתם, ומנסה לפגוע בחופש הביטוי שלהם באמצעות הליכים משפטיים"