הישג חשוב לעיריית בת ים ולאגף החופים העירוני לאחר שאנשי המשרד להגנת הסביבה האחראים על בדיקת מצב ניקיון החופים ברחבי הארץ דירגו את חופי העיר בצמרת טבלת החופים הנקיים בישראל.
חוף בת ים | צילום: קובי קואנקסחוף בת ים | צילום: קובי קואנקס
חוף בת ים | צילום: קובי קואנקס
(חוף בת ים | צילום: קובי קואנקס)
על פי הבדיקה האחרונה שבוצעה בסוף חודש אפריל האחרון, על ידי אנשי המשרד להגנת הסביבה, רצועת החוף של בת ים קיבלה ציון גבוה - טוב מאוד - במרבית מדדי הבדיקה.
בסיכומן של הבדיקות שבוצעו מאז תחילת שנת 2018 מדורגת רצועת החוף של העירייה במקום גבוה במיוחד והיא חולקת את צמרת הדירוג הארצי של החופים עם רשויות אחרות כמו תל אביב־יפו, הרצליה, אשדוד, המועצה האזורית חוף השרון וחדרה.
תושבי בת ים וחולון השכנה שהחלו לפקוד בשבועיים האחרונים מאז תחילת עונת הרחצה את חופי הרחצה הרבים בשטח רצועת החוף של בת ים מעידים על איכות השהות בחוף.
"עושה רושם שהחופים נקיים הרבה יותר השנה וכנראה שמישהו עושה מה שצריך", אומר חיים שמוטקין, תושב בת ים. "פרט לעובדה שהחופים נקיים יותר בגלל שפשוט משקיעים יותר בניקיון, כנראה שהעובדה שירדו לא מעט גשמים בשבועות האחרונים סייעה לשמור על מצב הניקיון של המים בשטחים הקרובים לחוף".
"אני מקווה מאוד שהקיץ הקרב, ואיתו אלפי בני נוער וצעירים שיגיעו מדי יום לחופים לא ישנו את המאזן ולא ידרדרו את מצב הניקיון בחופים ובמי הים".
גם בעיריית בת ים מביעים שביעות רצון מהנתונים שפורסמו על ידי אנשי המשרד להגנת הסביבה. "פעולות הפיקוח והאכיפה של המשרד להגנת הסביבה והממצאים החיוביים שלהם מבחינתנו מעידים על כך שהמתרחצים אצלנו נהנים מחוף נקי וממים צלולים", אומרים בעירייה. "התוצאות החיוביות מאוד במדד חוף נקי מעידות על ההשקעה הרבה של העירייה בשילוב מחלקותיה ברצועת החוף".