תושבים המתגוררים ליד המרכז הרפואי לבריאות הנפש 'אברבנאל' בבת ים מתלוננים על תופעה מחמירה של רעש וצעקות מהמטופלים במקום, המתרחשת במהלך כל שעות היום.
בית חולים אברבנאל | צילום: קובי קואנקסבית חולים אברבנאל | צילום: קובי קואנקס
בית חולים אברבנאל | צילום: קובי קואנקס
(בית חולים אברבנאל | צילום: קובי קואנקס)
"זוהי בעיה שחוזרת על עצמה כל כמה חודשים", מתריעים התושבים בשיחה למיינט בת ים. "הבתים שלנו סמוכים למבנה של המרכז הרפואי ואנחנו כל הזמן שומעים מטופלים המתגוררים שם צועקים וזועקים, עד כדי שזה נשמע לעיתים כמו יללות".
ברור למתלוננים כי זהו מרכז רפואי עבור תשושי נפש ולדבריהם הם מנסים להכיל את הסיטואציה, אך יחד עם זאת הם טוענים כי "קשה לנו לחיות כך, כאשר הצעקות נמשכות לאורך כל שעות היממה וכמובן גם באמצע הלילה, כך שזה אף מעיר אותנו מהשינה".
התושבים מספרים כי ניסו לפנות מספר פעמים למרכז הרפואי וביקשו למצוא פתרון למטרד. "אולי להעביר את המטופלים שצועקים לחדרים אחרים, כך שיהיו בחדרים פנימיים יותר ופחות קרובים לבתי המגורים מסביב - אך נאמר לנו שזה לא אפשרי".
"הילדים שלנו מבוהלים מהצעקות ובאופן כללי איכות החיים שלנו פשוט נהרסה כתוצאה מכך. לדעתי אפשר לנסות ולהתחשב גם בנו", מסכם אחד הדיירים המתלוננים.
מהמרכז הרפואי "אברבנאל" נמסר בתגובה: "הקהילה חשובה לנו וגם חיי השכנים. בית החולים נמצא בקשר רציף עם עיריית בת ים. אנו נפעל בעזרת העיריה למפגש עם נציגי השכנים ונפעל בהתאם. נשמח להקים קבוצת פעולה ממושכת לקשר הדדי עם הקהילה".
מעיריית בת ים טרם נמסרה תגובה.