חולדות ברחוב יוספטל | צילום מסך: חנה חייםחולדות ברחוב יוספטל | צילום מסך: חנה חיים
חולדות ברחוב יוספטל | צילום מסך: חנה חיים
(חולדות ברחוב יוספטל | צילום מסך: חנה חיים)
עבודות הרכבת הקלה בבת ים יצרו לא רק מפגע רעש לתושבים אלא גם, כפי שכבר דווח רבות בעבר, למכת חולדות. "בכל סוף יום פחדתי לחזור הביתה שלא תקפוץ עלי חולדה", מספרת נציגת ועד הבניין ברחוב יוספטל 56 בבת ים, חנה חיים. "היו פה כמויות מטורפות של חולדות שלא הפסיקו להתרבות וגם הגודל שלהן היה לא הגיוני כמו חתולות", היא מספרת.
הדיירים פנו למוקד העירוני וביקשו שיגיעו לבצע הדברה אצלם בבניין, קיבלו לטענתם במשך חודשיים את אותה תשובה: "נבוא לרסס", אך כאשר התקשרו שוב כדי לעדכן שהמפגע לא טופל, נאמר להם שהריסוס כבר בוצע.
"איך בוצע אם לא שמו לנו שלט על ביצוע הריסוס?", שואלת חיים ואומרת: "ביקשתי שישלחו שוב ושוב, אבל הבעיה לא טופלה".
בשל מסוים הגיעו מים עד נפש. "זה היה כאשר החולדות החלו להיכנס לדירות בקומות הראשונות והשניות, והשביתו לנו את המעלית בגלל שאכלו את הכבלים. הבנו שאין ברירה והזמנו מדביר פרטי", מספרת הדיירת.
המדביר הציב מלכודות במשך כמה ימים בכדי להוציא את החולדות מפיר המעלית, אך לא הצליח לתפוס את החולדות, וגרם לייאוש בקרב תושבי הבניין. שכן, המעלית המקולקלת כלאה רבים מהם בבתיהם,
"99% מהדיירים פה הם אנשים מבוגרים מאוד, וחלק אף מתניידים בכיסא גלגלים אשר לא יכלו לצאת מביתם במשך כמה ימים", מפרטת חיים, שהחליטה לפרסם את הבעיה ברשתות החברתיות בתקווה למשוך את תשומת ליבם של הגורמים האחראיים בעירייה.
הפוסט שהעלתה משך את תשומת ליבו של ראש העירייה, צביקה ברוט, שהתערב ושלח ריסוס ביום למחרת. "אנו מודים לראש העירייה כמובן על הסיוע, אבל לא יתכן שרק באמצעות הפעלת קשרים דברים נעשים בעיר", אומרת חיים.
תגובת עיריית בת ים תתפרסם כשתתקבל.