מועצת הנשים העירונית, מחזיקת תיק הנשים חברת המועצה קטי פיאסצקי ועיריית בת ים יזמו את פרויקט 'בביתה', שנועד לגרום לנשים לממש את כישוריהן הקולינריים והאמנותיים ולהפוך אותם למקור הכנסה.
בימים אלו מתגבשת קבוצת נשים המעוניינת לקחת חלק ביוזמה בעל פוטנציאל תיירותי בבת ים שמתאימה לנשים שאוהבת לארח ושיש להן מה למכור כאמניות, בשלניות וסיפור ייחודי ששווה לפתוח את דלת ביתן עבורו.
בעירייה מסבירים כי תחום האירוח הביתי נמצא במגמת עלייה בתעשיית התיירות ומצוי בסחף מרהיב בקרב התרבות הישראלית. תיירים רבים מחפשים חוויות מיוחדות ואותנטיות כבילוי חברתי ומשפחתי ולציון מאורע חשוב ולאו דווקא מסעדת יוקרה מוכרת וידועה. החוויה שכרוכה באירוח ביתי מייצר אווירה אינטימית וחיבור למנהגים, מאכלים, תרבויות, סיפור חיים אישי ומטעמים שעוברים מדור לדור.
"מאז שנכנסתי לתפקידי שמתי לי כאחד מהיעדים הברורים בנושא של העצמת נשים את התעסוקה על גווניה ועצמאיות לנשים", אמרה ענת לבנת, יועצת ראש העירייה למעמד האישה ויו"ר מועצת הנשים, "שיהיה להן את היכולת לפתח את עצמן. פרויקט 'בביתה' מכשיר אותן לפתח את עצמן לפי כישוריהן לפתח עסק בביתן. אני קוראת לנשות בת ים להרים את הכפפה ולהצטרף ליוזמה שתעצים אותן ותביא להן לממש את החוזקות שלהן. בת ים עיר תרבותית רב גונית ובהחלט פלטפורמה ששווה לנצל אותה בתמיכה ובלווי של העירייה ומועצת הנשים".
הפרויקט יבוצע על ידי יעל קורלנדר, מומחית בהקמת קהילות מארחות ומנהלת People Love People - קהילה ארצית של מארחים. ההשתלמות כוללת 14 מפגשים וסיור לימודי אצל נשים המתפרנסות מאירוח ביתי בירושלים. המטרה היא להכשיר נשים לעסוק באירוח ביתי ולייצר קהילת נשים בתחום ולסייע להן לקדם את עסקיהן.
הקבלה לתוכנית כרוכה בדמי השתתפות סמליים של 500 שקל למשתתפת והיא מוגבלת לכ-25 נשים. ניתן להגיש בקשה לסבסוד. לפרטים נוספים: זיוה שמרוני 0522518404 או מועצת נשים בטלפון 035080025.