בית ספר 'גורדון' לאחר השיפוץ  | צילום: ענת ממןבית ספר 'גורדון' לאחר השיפוץ  | צילום: ענת ממן
בית ספר 'גורדון' לאחר השיפוץ | צילום: ענת ממן
(בית ספר 'גורדון' לאחר השיפוץ | צילום: ענת ממן)
מעתה אמרו 'אקדמיית גורדון לאמנויות' ולא בית הספר היסודי 'גורדון', אשר לקראת פתיחת שנת הלימודים עבר מהפך ארגוני. החל מהשנה הנוכחית כל ילד יבחר לאיזו 'נבחרת' ירצה להיכנס, בדומה לשיטת המגמות בתיכון.
ענת ממן, מנהלת בית הספר זו השנה השנייה, מספרת: "המטרה שלנו היא שהילדים יבחרו התמחות, נבחרת, כמו לדוגמה נבחרת תנועה, נבחרת מוזיקה, נבחרת שפה וכו'. כאשר כל זה ייעשה בחלוקה של הילדים לדו־גילאים כדי שיעצימו זה את זה. התהליך עדיין בבנייה אך היעד שלנו הוא שכל התלמידים בבית הספר יהיו שותפים בנבחרות בצורה כזו או אחרת".
השינוי שבית הספר עובר בתוכן הלימודי הוא רק חלק מהשינויים שהוא עבר בקיץ האחרון, כיוון שגם מבנה בית הספר עבר שיפוץ מסיבי לקראת שנת הלימודים החדשה. "בנינו חדרי מחול ותיאטרון וחדר מוזיקה ייבנה גם כן במהלך השנה. כלומר, עשינו התאמה של בית הספר לאקדמיה של אמנויות, כאשר גם החצר החיצונית והמרחבים המשותפים שופצו ואפילו המורים שראו את בית הספר כעת בפעם הראשונה אחרי השיפוץ, היו בשוק".
כל השיפוץ והשינוי שבית הספר עובר נעשה יד ביד עם עמותת 'תובנות בחינוך' המלווה מנהלים של בתי ספר ברחבי הארץ, אשר רוצים להוביל שינוי אמיתי במערכת החינוכית שבניהולם. "השותפות עם בית הספר 'גורדון' נכנסת בימים אלה לשנתה החמישית", מספרת מנכ"לית העמותה קארן טל, "והיא פועלת ליצירת שוויון הזדמנויות עבור הילד ורואה את תפקידה לפעול לסיוע ביצירת מעטפת שלמה על מנת לממש שוויון הזדמנויות אמיתי וממשי. שדרוג סביבות הלמידה מתאפשר הודות לתרומה ייעודית של קרן גוטסמן מול מאצ'ינג של הרשות המקומית ומהווה ביטוי של הערכה וכבוד לכל הבאים בשערי בי"ס: תלמידים, מורים, הורים, מתנדבים וקהילה".