נציגת ההורים בוועדת החינוך בבת ים איריס פרדלין, שלחה בימים האחרונים, באמצעות עו"ד מיכל כהן, מכתב לחברה 'לתרבות פנאי וספורט' בעיר אשר מפעילה את תוכניות התל"ן (תוכנית לימודים נוספת בגני הילדים בעיר) בעיר, ובו היא מגנה את הידיעות לפיהן להורים אשר לא שילמו תשלומי תל"ן נכתב חוב במשרדי החברה ל'תרבות פנאי וספורט' וכך נמנע מהם אפשרות רישום לקייטנות, לחוגים או לצהרונים שהרשת מפעילה.
הפעלת חוגי תל"ן כפופה לחוזרי מנכ"ל של משרד החינוך ולכן אין הרשות המקומית רשאית לכפות השתתפות ההורים בתשלומים (במידה וההורים לא חתמו על טפסים המאשרים את השתתפותם בתל"ן), גם אם הילדים נכחו בה בפועל.
המחשה: shutterstockהמחשה: shutterstock
המחשה: shutterstock
(המחשה: shutterstock)
כאמור, בעקבות תלונות שהתקבלו בקרב הורים ברחבי העיר, שלחה פרדלין את המכתב 'לתרבות פנאי וספורט'.
השבוע, התקבל מכתב תשובה מעו"ד החברה ובו נכתב כי "אין להורים שלא הסכימו בכתב להשתתפות בתל"ן, חוב לחברה (תרבות פנאי וספורט) ואין מגבלה עליהם ברישום לקייטנות או לכל פעילות אחרת".
ובכל זאת, הורים אשר ניסו להירשם אתמול לחוג במתנ"ס 'יגלום', גילו כי הם חסומים במערכת הרישום כיוון שלטענת המתנ"ס יש להן חוב עבור תל"ן לחברה ('תרבות פנאי וספורט') ובפנייה למזכירות החברה נאמר להם לדבריהם, שעד שלא יאושר כי הם אכן לא חתמו על הטופס תל"ן עבור החוגים של ביתם, ההרשמה של ביתם לחוג במתנ"ס בהמתנה.
"אני לא חתמתי על שום טופס של תל"ן ובינתיים הבת שלי בהמתנה לרישום לחוג עד אשר העניין יובהר" טוענת האם ומוסיפה, " אני לא מבינה, אם יש חוק שטוען בצורה גורפת אין הכרח להורים לשלם על תל"ן למה מערימים עלינו כל כך הרבה קשיים, ועלינו להתקשר לפה ולהתקשר לשם, להוכיח משהו למישהו".
נציגת הציבור בוועדת חינוך איריס פרדלין מוסיפה ואומרת: "אני שמחה שהחברה 'לתרבות פנאי וספורט' לא תעשה יותר התניות להורים ולא יופיע חוב מדומה לאף הורה שלא מסכים לתשלומי התל"ן, הרי זה כאמור, תשלום זכות ותוכנית לימודים נוספת, כדאי לתת לגננות לעשות את עבודה שלהן בגן, הרי זה שעות שמשרד החינוך משלם עליהם.
"אך בהזדמנות הזו אני גם מעדכנת את ההורים שבמידה ובמתנ"סים יופיע להם חוב כלשהו בגין אי תשלום לתל"ן עליהם ליצור קשר במידי עם משרדי החברה 'לתרבות פנאי וספורט' ולבקש שיבטלו את החסימה שלהם לרישום, אני רוצה גם לאחל לכל ההורים, שנת לימודים טובה ומוצלחת".