אלעד שושן ושרה פרייליך | צילום: עומר הכהןאלעד שושן ושרה פרייליך | צילום: עומר הכהן
אלעד שושן ושרה פרייליך | צילום: עומר הכהן
(אלעד שושן ושרה פרייליך | צילום: עומר הכהן)
4,500 שורדי שואה מתגוררים בבת ים, רבים מהם בודדים וזקוקים לסיוע. ביום ראשון הקרוב הם מוזמנים לחגוג בסעודה מיוחדת לכבוד ראש השנה, כחלק מפרויקט שמוביל היזם אלעד שושן (34).
תחילת הפרויקט לפני שש שנים. "זה התחיל כשפגשתי יותר ויותר מקרים של ניצולי שואה בודדים, אשר אין להם 'קשרי ידידות' ואין להם אף אחד שהם יכולים לנהל איתו שיחה נעימה במהלך היום, אף אחד שמתעניין לשלומם", הוא מספר.
שושן, בוגר תוכנית שגרירי רוטשילד של ארגון שותפויות אדמונד דה רוטשילד, החליט לערוך סעודת חג לשורדי השואה בארבעת החגים המרכזיים, כאשר כל האירוע מושתת על מתנדבים, אף הם בוגרי תוכנית השגרירים.
"ההתנדבות אצלנו מחולקת לשלושה חלקים. יש מתנדב שאחראי על להסיע הלוך ושוב וללוות את האורח באירוע, מתנדב נוסף שעוזר בהפקת האירוע, החל מהקמתו, להגיש אוכל או להיות ספק באירוע. והתפקיד השלישי שאני מבקש מכולם לעשות אותו הוא להרקיד, לשמח ולדבר עם האורחים כי הם הרי המרכז של האירוע".
אירוע חג לניצולי השואה | צילום: נגה שדמי ואן דה ריפאירוע חג לניצולי השואה | צילום: נגה שדמי ואן דה ריפ
אירוע חג לניצולי השואה | צילום: נגה שדמי ואן דה ריפ
(אירוע חג לניצולי השואה | צילום: נגה שדמי ואן דה ריפ)
לא רק בחגים פועל שושן למען ניצולי השואה. השנה קיבל אות כבוד מהנשיא על תפקידו כמנכ"ל 'זיכרון בסלון' העוזרת להנציח את סיפורי השואה של השורדים. "אנו עומדים לפני שעון חול מאיים שבו בקרוב לא יישארו שורדי שואה ולא תהיה לנו האפשרות לשמח אותם או ללמוד מהם ולכן, אני רוצה למקסם כל הזמן ככל הניתן את הסיוע להם, כדי שיהיה להם יותר נעים", מסביר שושן.
לדבריו, "הארוחות הם רק זרז לחבר את המתנדבים לאורחים ואחר כך הקשרים הללו נמשכים ונוצרת 'ידידות נפש' ביניהם הנשמרת לאורך כל השנה וזו בדיוק המטרה של המיזם להפיג את הבדידות של הניצולים".
מדובר במיזם שהולך ומתרחב, ולא רק בבת ים, "כל מי שמגיע אם זה המתנדבים ואם זה האורחים, מספרים כי הם חווים חוויה מאוד מכוננת. והמיזם אשר הולך וגדל באופן מאוד משמח, מרחיב את הלב ומראה בצורה הטובה ביותר את רוח ההתנדבות והתרומה בחברה הישראלית", מסכם שושן.
סעודת החג לשורדי השואה של מיזם "אורחי כבוד" תתקיים ביום ראשון הקרוב ה-15/9 ב'מגדלי הים התיכון' בבת ים.