1 צפייה בגלריה
בית ספר גורדון. גם חיסכון לכיס. צילום: קובי קואנקס
בית ספר גורדון. גם חיסכון לכיס. צילום: קובי קואנקס
בית ספר גורדון. גם חיסכון לכיס. צילום: קובי קואנקס
בבית ספר 'גורדון' בבת ים תצא לדרך בתחילת חודש נובמבר תוכנית של יום לימודים ארוך ('האקדמון'), במסגרתה ייזכו התלמידים למסגרת חינוכית עד השעה 16:00, שתהווה אלטרנטיבה זולה וידידותית יותר לצהרון, שמוכר יותר בשאר בתי הספר בעיר ובארץ.
התוכנית, פרי יוזמתן של מנהלת בית הספר ענת ממן, ויו"ר ועד ההורים, ונציגת ציבור בוועדת החינוך בעיריית בת ים, איריס פרדלין, תפעל בתמיכה כספית של מיזם 'תובנות בחינוך'.
במסגרת התוכנית תלמידי כיתות א'־ב' ימשיכו את יום הלימודים עד לשעה 16:00 עם מורה של בית ספר, והיא תפעל חמישה ימים בשבוע, כולל ארוחה חמה, חוגים בקבוצות, וכמובן שעה של הכנת שיעורי בית. בכיתות ג'־ד' תפעל התוכנית ארבעה ימים בשבוע, ובכיתות ה'־ו, שלושה ימים בשבוע. כל זה במחיר של 100 שקל לחודש.
לפי התוכנית בכיתות א'-ב' יפעל 'אקדמון צעיר' המעניק העשרה לימודית וחוויתית, כאשר התלמידים מסיימים את שעורי הבית באקדמון בליווי ותמיכת המורים ,ובכיתות ג'-ד' תפעל אקדמיה לאומנויות: התלמידים מתחלקים לנבחרות שביניהם יוגה, מחול, תאטרון, רובוטיקה ותלת ממד ועוד, אותם מפעילים מורי בית הספר ומפעילים חיצוניים. בכל שלושה חודשים התלמידים יכולים להחליף מסלול לפי בחירה, כאשר כל תלמיד יכול להשתתף בשלושה מסלולים במקביל. גם הציוד לנבחרות והמפגשים המקצועיים שמתקיימים מחוץ לבית הספר כלולים במחיר האקדמיה.
פרדלין: "פרויקט אקדמון לצעירים נותן הכשרה לילדים לפי הגילאים וכמובן מענה להורים שעובדים כולל חיסכון ענק לכיסם. אני מודה לענת ממן, מנהלת בית ספר גורדון, שברגע שקיבלה את פנייתי בנושא, שלפיה ישנם הרבה ילדים ללא מסגרת לאחר יום לימודים רגיל, היא הרימה את הכפפה. היא מצאה פתרון מדהים למאות ילדים ועשרות הורים, במיוחד כשהפרויקט נעשה עם צוות מורים מקצועי שילווה את ילדינו לאחר יום לימודים רגיל, ובמיוחד את הקטנטנים שבהם".
אז מה ההבדל מבחינת התוכן בין האקדמון לצהרון? "לא מדובר במסגרת שאמורה לעשות בייביסטר לילדים. במסגרת הפרויקט הילדים יקבלו חוגי העשרה ויעשו גם שיעורי בית".
מנהלת בית הספר, ענת ממן: "כשאיריס פרדלין פנתה אלי וביקשה שנמצא מענה להורים שלא מסוגלים למצוא פתרון לילדיהם החלטנו לנתב את התקציב של "תובנות בחינוך" לאקדמיות. גייסנו מורים שלנו והענקנו פתרון חשוב ומשמעותי לתלמידי בית הספר".