תחבורה ציבורית. המחשה | צילום: איילת רוטה-גבאיתחבורה ציבורית. המחשה | צילום: איילת רוטה-גבאי
תחבורה ציבורית. המחשה | צילום: איילת רוטה-גבאי
אוטובוס השבת יגיע גם לבת ים. אבל לא יעצור בה. החל ממחר (שישי) יחלו לפעול מספר קווי אוטובוס שינועו במהלך השבת ברחבי מטרופולין גוש דן. בת ים לא נכנסה למיזם, כך שתושבי העיר יוכלו רק לראות את האוטובוס עובר על פניהם. ביום שבת מתארגנת מחאה מקומית.
האוטובוס שינוע בבת ים יהיה קו 705 שחלק מהמסלול שלו עובר גם באזור המצבה בבת ים, בדרכו למסוף 'וולפסון'. מאחר ועיריית בת ים לא הצטרפה למיזם, הקו לא יוריד או יאסוף נוסעים בעיר.
"זה לא עניין של כסף. הרי הקו ממילא עובר בבת ים. זה אך ורק עניין של פוליטיקה: בהנהלת עיריית בת ים ובמועצת העירייה אין אף גורם שדואג לתושבי העיר החילוניים, ואין כל אופוזיציה אפקטיבית שתשמיע את קולנו", הגיב על הדברים עו"ד אבי אריה, מוביל התנועה לאיחוד בת ים עם תל אביב.
בתגובה מתכוונים תומכי האיחוד בין הערים מחאה שקטה בבוקר יום שבת. במהלכה יתאספו בשעה 10:30 בבוקר בפינת הרחובות העצמאות/הגבול (בחלק המוניציפאלי של תל אביב, שבו האוטובוס עוצר), ומשם - "נוסעים בקו 705 לחוף הים בת"א", חולצות ודגלי האיחוד יחולקו במקום.
בעוד התחבורה הציבורית בשבת הופכת למציאות מחוץ לבת ים, יש מי שמחפש תשובות אצל חברת הקואליציה, קטי פיאסצקי-מורג, יו"ר מר"צ בת ים, שלאורך מסע הבחירות שלה הייתה ממובילות המאבק לאוטובוסים בשבת.
פיאסצקי. "מודעת לביקורת כלפיי"  | צילום פרטיפיאסצקי. "מודעת לביקורת כלפיי"  | צילום פרטי
פיאסצקי. "מודעת לביקורת כלפיי"  | צילום פרטי
פיאסצקי מורג בחרה להגיב על הדברים באופן רשמי בעמוד הפייסבוק שלה וכתבה:
"צר לי שהעיר בת ים אינה חלק בשינוי המבורך הזה. אם זה היה תלוי בי זה ככל הנראה היה קורה כבר מזמן. אני לא רק חסידה של תחבורה ציבורית נגישה ואיכותית, אני גם צרכנית של תחבורה ציבורית, והעדרה של התחבורה הציבורית בסופי השבוע בעיר בת ים היא פגיעה בחופש של התושבים.
את העמדה הנחרצת שלי בסוגיה הזאת חברי הנהלת העיר מכירים היטב. אני מתמידה להשמיע אותה בכל הזדמנות. תחבורה ציבורית בסופי השבוע היא אחד המפתחות לעיר צעירה יותר ותוססת יותר. חבריי לקואליציה מכירים את האג'נדה שלי, אני לא וויתרתי ולו לרגע אחד על האידאולוגיה שלי. אני פועלת ואני אמשיך לפעול לטובת קידום של תחבורה ציבורית בסופי השבוע בעיר, וכמובן שאני אתמוך בכל יוזמה שתאפשר זאת.
עמוד הפייסבוק של פיאסצקי מורג. מצרה על המצב | צילום מסךעמוד הפייסבוק של פיאסצקי מורג. מצרה על המצב | צילום מסך
עמוד הפייסבוק של פיאסצקי מורג. מצרה על המצב | צילום מסך
בשש השנים האחרונות הייתי חברת המועצה היחידה שהעלתה את זה על סדר היום הציבורי, וגם היום אני היחידה שנדרשת לנושא החשוב הזה. אני מבטיחה לכם שאמשיך לעמוד על עמדותיי ועמדותיכם. מכל מקום ובכל זמן.
אין שום טעם לנסות לייפות את המציאות- המצב של העיר מורכב מאד. קיבלנו ירושה קשה ויש הרבה מה לתקן ולשנות. הנהלת העיר כולה מגויסת כדי לשפר את איכות החיים של כולנו בכל התחומים.
לפנינו ניצבים לא מעט אתגרים, ואנחנו פועלים ומצליחים להביא תוצאות. שנה במונחים מוניציפליים היא פרק זמן קטן וזניח. אנחנו עובדים ללא לאות ואני בטוחה שאת התוצאות תראו בקרוב מאד. תוך כדי כל הדברים הנהדרים שאנו עושים אני מתכוונת להמשיך לנסות לשכנע את חבריי למועצת העיר לפעול ולקדם תחבורה ציבורית בסופי השבוע בעיר. הלוואי ואמצא שותפים".
פרסום ראשוני: 12:04 , 21.11.19