כבר ארבעה חודשים שליאת (שם בדוי), אם חד הורית משכונת 'עמידר', מתגוררת עם ארבעת ילדיה במרכזו של אתר בנייה - לאחר שלטענתה חתמה בתמימות לשכניה על הסכמה לבצע שיפוצים ולהרחיב את ביתם על חשבון חלק מהגג שלה. "רציתי להיות שכנה טובה ולא לעשות להם בעיות", היא אומרת, "בחיים לא דמיינתי שנגיע למצב כזה".
חצר הבית | צילום באדיבות סמי טהרניחצר הבית | צילום באדיבות סמי טהרני
חצר הבית | צילום באדיבות סמי טהרני
(חצר הבית | צילום באדיבות סמי טהרני)
לטענת ליאת, כיווני האוויר של ביתה נחסמו, המעבר לדלת הכניסה מלא בזבל ובפסולת בנייה, התריסים בחלונות ביתה ניזוקו ולאחרונה אף נכנסו חולדות לביתה, לאחר שעובדי הבנייה השאירו פסולת במעבר לקומה הראשונה. "הרסו לי את החיים. בחגים ישבתי בבית ובכיתי, אין לי יום ואין לי לילה. את המעט שיש לי הרסו. שלחתי את ארבעת ילדי לגור עם אביהם, כי זה לא צורה לילדים לחיות. אני מרגישה שמנצלים את הקושי שלי ואת העובדה שאני כבדת שמיעה כדי לזלזל בזכויות שלי.
"הם יודעים שאין לי אמצעים כלכליים להתחיל לתבוע אותם. את התריסים הרסו לי, אין לי טיפת אוויר, אני חיה במזבלה".
צילום באדיבות סמי טהרני צילום באדיבות סמי טהרני
צילום באדיבות סמי טהרני
(צילום באדיבות סמי טהרני )
לטענתה, כשפנתה לשכנים ואמרה כי הבנייה חרגה לשטח גדול מהמסוכם ושיבינו ללבה, "הם רק נתנו תירוצים, לא הציעו פיצוי או ניסיון לעזור. שכנים טובים אספו עבורי כסף כדי שאביא מהנדס בניין שיבחן את השטח והוא הזדעזע ממה שראה. אני כל הזמן מתקשרת לעיריית בת ים. הפחד שלי הוא שאני אשאר ככה לנצח".
השכן המשפץ מסר בתגובה: "עם כל הצער אי אפשר לבנות בלי פסולת ויש לי אישור מכל השכנים להעזרבחצר המשותפת. אני מבין שהמצב לא נעים ומנסה לסיים כמה שיותר מהר. יש לנו את כל האישורים הנדרשים, והקבלן פועל בהתאם לחוק. מדובר בעניין של שבוע ונסיים".