תקציב 2022 של עיריית בת ים, אושר הערב במועצת העיר והוא עומד על 967,136 מיליון שקל.
בעירייה טוענים כי אישור התקציב אמור להביא לסיום תוכנית ההבראה בעירייה, שנתיים לפני הזמן שתוכנן. כל זאת בנוסף לכך שמשרד הפנים יבטל גם את התקן של החשב המלווה, שמינה בעבור העירייה עם תחילת המשבר.
1 צפייה בגלריה
מועצת העיר מאשרת את התקציב
מועצת העיר מאשרת את התקציב
מועצת העיר מאשרת את התקציב
(צילום: עיריית בת ים)
"עם כניסתה של הנהלת העיר לתפקידה עמד הגרעון העירוני על כ-90 מיליון ש"ח והעיר עמדה על סף פשיטת רגל", נמסר מהעירייה, "כעת עם השלמת המהפך העיר מאוזנת - לראשונה מזה עשרות שנים, ללא גרעון כלל. כיסוי הגירעון הוביל לאחרונה גם להחלטה של משרד הפנים לבטל את הסיפוח של בת-ים ליפו-ת״א, ובכך להשאיר את בת ים עצמאית".
במסגרת התקציב החדש, שגדל בלמעלה מ-17 מיליון שקל, תיגדל ההשקעה בתחומי החינוך, הרווחה, הניקיון, תכנון עיר ותשתיות.
קראו גם >>
ראש העיר צביקה ברוט: "הבאנו בשורה ענקית לבת-ים כנגד כל הסיכויים, הצלחנו במשימה בזכות הבאת צוות מקצועי, מלחמה בשחיתות, שקיפות לציבור וניהול נכון. בזכות המהלכים הללו הצלחנו להוביל לראשונה בארץ את רפורמת חוג חינם לכל ילד, אשר מעניקה בחינם חינוך בלתי פורמלי לכיתות הנמוכות לתלמידי בת ים.
"בנוסף, השקענו, שידרגנו ובנינו את מוסדות החינוך בעיר, שיפצנו והרחבנו את הגינות והמרחבים הציבוריים והקמנו עשרות חדשות. חילקנו את העיר לרובעים ובכך הגדלנו את רמת הניקיון והשירות לכל תושב ותושב.
"אפשרנו חנייה חינם וכעת נמשיך בבשורות נוספות ובהגדלת ההשקעה לתושב. אני מבקש להודות לשותפיי בהנהגת העיר, סגני ראש העיר וחברי הקואליציה, על השותפות והתמיכה. תודה מיוחדת למנכ"לית העיריה, יודפת אפק-ארזי, שהובילה במקצועיות ובהצלחה רבה את העיר למהפכה הכלכלית.
מנכ"לית העירייה יודפת אפק ארזי: "הגדלנו את התקציב בחינוך, בתשתיות וברווחה. הגברנו את הניקיון והתחזוקה. אני מבקשת להודות לצוות ההנהלה המסור והמקצועי על המחויבות והמסירות והחתירה לתוצאות ותודה מיוחדת לראש העיר והנהלת העיר על האמונה, הגיבוי והתמיכה לאורך כל הדרך".
לכל העדכונים - חדשות בת ים