תקופת החג וימי חול המועד מתאפיינת בכמות נוסעים גדולה המגבירה את הסיכון בכבישים. בתקופה זו יפעלו שוטרי ומתנדבי אגף התנועה בכוחות גלויים וסמויים על מנת לאכוף עבירות מסכנות חיים ועבירות בריונות כביש, במקביל לניסיון להקל על עומסי התנועה באמצעות שוטרים בצמתים שיכווינו את התנועה.
בכדי להימנע מעומסי התנועה, הכינו באגף התנועה את מפת עומס התנועה הצפויים בערב החג ובחול המועד, וההמלצה היא להקדים את שעת הנסיעה בכבישים הללו.
הימנעות משימוש בטלפון נייד בזמן הנסיעה - היסח דעת בזמן נהיגה עלול לגרום לאסון, ושימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה הינה עבירה חמורה הגוררת בצידה קנס של 1000₪ ו-4 נקודות, אנא הימנעו מכך.
שתיתם אלכוהול? תנו את המפתחות למי שלא שתה, נהיגה תחת השפעת אלכוהול הינה עבירה מסכנת חיים, שוטרי אגף התנועה יציבו מחסומים במטרה לתפוס את הנהגים השיכורים ולהורידם מהכביש.
הוכח חד משמעית כי חגורות הבטיחות מצילות חיים, רתמו את הילדים בחגורות בטיחות ובהתקני ריסון, תפקידנו כהורים לשמור על חייהם!
השוליים הם חלק מהכביש, באם הזדקקתם לעצור, יש לצאת מהרכב במהירות ולעבור למקום בטוח מעבר למעקה הבטיחות, עצירה בשוליים תתבצע רק לצורך חירום, עצירה להתרעננות מותרת במפרצי חנייה מוסדרים ובתחנות הדלק, בשעת הצורך אל תהססו לפנות לסיוע למוקד 100 של המשטרה.