לפני כשנה מחו פעילים חברתיים בבת ים בטענה שהעירייה לא מקדמת יוזמות לדיור עבור צעירים בעיר. בתגובה טענו בעירייה כי הסוגייה נבחנת על ידי אנשי מקצוע וכי בתוך זמן לא רב יוגשו ממצאיה למועצה ותגובש תוכנית ראויה. אלא שלטענת הפעילים הבטחות לחוד ומציאות לחוד.
2 צפייה בגלריה
(דירה להשכרה. צילום להמחשה בלבד)
קראו גם:
"דיור לצעירים הוא צו השעה וזאת הדרך היחידה למנוע בריחה של צעירים מהעיר", אומר הפעיל החברתי ותושב העיר, עו"ד אלירן לנדסמן. "לצערי בת ים לא לוקחת חלק ביוזמות הרבות של משרד השיכון, אין מכרזים לעידוד קבלנים לבנות דירות קטנות כמו בתל אביב, והיוזמה לדיור עבור סטודנטים בפארק הים תקועה כבר זמן רב".
עו"ד לנדסמן פנה בנושא לעירייה, אך לדבריו לא הצליח לקבל מידע. "אנחנו לא באמת יודעים, כי אין מידע ברור על מה שנעשה כדי לאפשר לצעירים להישאר בבת ים. אם העירייה רוצה היא יכולה לקדם תוכניות לדירות קטנות שמתאימות לצעירים וליזום מכרזים שימשכו קהל צעיר לעיר ויאפשרו לי ולחבריי שמחפשים דירות, להישאר בעיר בה נולדנו וגדלנו".
2 צפייה בגלריה
עו"ד לנדרסמן
עו"ד לנדרסמן
עו"ד לנדסמן
(צילום: עמי ארליך)
בעירייה מנגד טוענים כי לא רק שיש יוזמות על הפרק, אלא שחלקן כבר בשטח, וכל מה שצריך הוא מעט סבלנות: "בשנה וחצי האחרונות מקדמת העירייה את הדיור למען הצעירים בעיר", נמסר מהעירייה, "לפני כשנה אושר פרויקט שיכלול 217 דירות להשכרה במחיר מסובסד לצעירים וסטודנטים. בנוסף, ישנן מספר תוכניות בשכונת פארק הים הכוללות דירות להשכרה לצעירים על קרקע עירונית. הדירות והמעונות יוקמו בשכונת 'פארק הים' בחלקה הדרום-מערבי של העיר שמתוכנן לכלול מגדלי מגורים, מלונות, שטחי מסחר ומבני ציבור.
התכנון הנרחב למתחם הסתיים ושלב הביצוע המתקדם יצא לדרך בחודשים הקרובים. בנוסף בקרוב תופקד בוועדה לתכנון ובנייה תוכנית פרויקט מחיר למשתכן, עם עדיפות לזוגות בת ימים, בשטח בו קיים היום מתחם הקראוונים, שצפוי להתפנות בקרוב. גם במתחמים שונים של פינוי-בינוי בעיר יוקדש אחוז מסוים מהדירות לטובת זוגות צעירים".