קו החוף של העיר בת ים, שעובר בתקופה האחרונה פיתוח מואץ ותהליך בנייה של אלפי יחידות דיור, ישמש בקרוב כקרקע לפרויקט מגורים יוקרתי נוסף לאחר שבשבוע שעבר אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה לחברת פרי נדל"ן להתחיל בעבודות תשתית להקמת מגדל מגורים חדש.
מדובר בפרויקט בנייה של בניין מגורים בגובה 43 קומות שייבנה בשכונת פארק הים, לא הרחק מצומת הרחובות ניסנבאום ובן גוריון בעיר.
ייחודו של הפרויקט, שיזכה לשם 'פרי הורייזן' הוא בכך שיהיו בו לא פחות מ־205 יחידות דיור, חלקן בגודל של שלושה חדרים, במחיר שעל פי הצהרת אנשי חברת הבנייה, אמור להיות בהישג יד לכל כיס: סביב 1.6 מיליון שקל.
עבודות התשתית שיחלו בקרוב הן עבודות חפירה ודיפון ליציקת יסודות המבנה הגדול והחניון התת־קרקעי שיהיה חלק ממנו. בעוד אנשי חברת פרי נדל"ן מרוצים כמובן מהעובדה שהמגדל יהיה מהגבוהים והבולטים באיזור, יש מי שחוששים כי ריבוי המגדלים יפגע בקו החוף ובנוף האורבני הצפוי באיזור זה של העיר.
אחת מהם היא יערה אליאב, הטוענת כי ריבוי מגדלי המגורים עלול להעיק על אווירת המגורים בסביבה החדשה.
"האיזור הזה מתפתח מאוד ומגיע כל הכבוד לרשויות אבל אני ואחרים מקווים שיש מחשבה לשמירה על האיזור הזה כי הוא נמצא בלבו של שטח טבעי יפה שכולל לא רק את חוף הים אלא גם דיונות", אומרת אליאב. "ידוע לנו שהבנייה פה היא בסטנדרטים אחרים ויש הבטחה לבנייה 'ירוקה' ולמרחבים פתוחים, אבל האמת שהמגדלים הגדולים מתחילים קצת להלחיץ".
כך או כך, בעירייה מבטיחים כי תוכניות הבנייה בשכונת פארק הים, הכוללות הקמה של למעלה מ־4,000 יחידות דיור, תוכננו בקפידה, אושרו על ידי גורמים שונים, כולל אנשי מתחום הסביבה, וכי תהיה שמירה על הסביבה במטרה למנוע פגיעה בתושבים ומטרדים העלולים להיגרם בעקבות התהליך המואץ של הבנייה.