הוועדה המקומית בבת ים אישרה בדיון שנערך ב-ZOOM תוספת של 42 דירות ו-5 קומות לפרויקט שמתוכנן להיבנות בשכונת פארק הים בבת ים. לאחר שרוב ההתנגדויות נדחו הוחלט על בנייה של 43 קומות.
הדמיית פרי הורייזן בת יםהדמיית פרי הורייזן בת ים
הדמיית פרי הורייזן בת ים
(הדמייה באדיבות: סמי טיטו)
הוועדה אישרה לפרויקט "פרי הורייזן" של חברת פרי נדל"ן תוספת בנייה בפרויקט במסגרת "הקלת שבס" (בקשה שמגישים הקבלן או היזם לרשות המקומית, במסגרתה ניתן להגדיל את מספר הדירות בפרויקט בנייה בעד 30% ממספר יחידות הדיור הקבועות בתב"ע, זאת ללא הגדלת שטח הבנייה בפרויקט). החברה קיבלה היתר חפירה ודיפון והעבודות בשטח החלו.
מהחברה הקבלנית נמסר כי הוועדה אישרה לפרי נדל"ן לבנות עוד 42 דירות, ובסך הכל 206 דירות בפרויקט במקום 164 יח"ד המותרות בתכניות החלות במקום, וכן לעלות לגובה בעוד 5 קומות כך שיתקבל מבנה בן 43 קומות מעל קומת קרקע במקום 38 קומות מעל הקרקע המותרות בתכניות הקיימות.
יצוין, כי הוועדה המקומית בת ים התכנסה לדיון בתוכנית בשיחת ZOOM דיגיטלית, בהתאם לרוח התקופה. בשיחה נכחו נציגי הוועדה המקומית, נציגי החברה ומתכנני התוכנית ממשרד טיטו אומן אדריכלים וההחלטה התקבלה בהתאם לקריטריונים שקבע מינהל התכנון לדיונים וירטואליים.
לדברי לירון פרי, מנכ"ל פרי נדל"ן: "ענף הבנייה הוחרג מהגבלות משרד הבריאות ברקע משבר הקורונה ואנחנו ממשיכים בעבודה גם מבחינה ביצועית וגם תכנונית. אנו מודים לוועדה המקומית שהתכנסה גם בתקופה זו כדי לאשר את התוכנית ולאפשר לנו להתחיל את הבנייה בפועל, נעשה הכל כדי לזרז את הבנייה ולספק לרוכשים את הדירות שהם כל-כך מחכים להן. 'פרי הורייזן' נבנה על פיסת הקרקע האחרונה על קו החוף של בת ים, הבניין מתנשא לגובה רב מעל לבניינים אחרים בשכונה, ודייריו ייהנו מנוף עוצר נשימה במיקום הטוב בעיר".
ועדה מקומית בזוםועדה מקומית בזום
ועדה מקומית בזום
(צילום: באדיבות הורייזן בת ים)
לדברי אדריכל יואב אומן ממשרד טיטו-אומן אדריכלים: "היעילות והשימוש שעושה הועדה המקומית בטכנולוגיה המאפשרת קידום פרויקטים חשובים גם בתקופה זו ראוי לשבח. בזכות דרך העבודה הזו ניתן לאפשר את ההמשכיות של ענף הנדל"ן שהוא הקטר של המשק".
עוד נמסר מהחברה כי, פרי הורייזן הוא מגדל מגורים יוקרתי על קו החוף של בת ים, הכולל דירות בנות 2-5 חדרים ודירות פנטהאוז. הקרקע נרכשה בסכום כולל של 160 מיליון שקל כולל הוצאות נלוות. עלות הבנייה של הפרויקט צפויה להסתכם ב-200 מיליון שקל.
מנתונים שפירסמה חברת פרי נדל"ן עולה כי שווי הדירות בפרויקט זינקו בכ-20% מאז החל השיווק לפני כשנתיים. דירת 3 חדרים נמכרה אז ב-1.6 מיליון שקל, וכיום שווי אותה דירה בדיוק נאמד בכ-1.95 מיליון שקל. בחברה מסבירים כי העלייה בערך הדירות נובעת מהתקדמות הפרויקט והעלייה בביקושים לדירות באזור.
המגדל צפוי לקום בשכונת פארק הים, הנחשבת לאחת השכונות האטרקטיביות בבת ים. בסוף הבנייה היא צפויה לכלול 10,000 דירות ולצדן מרכז בילוי, פארק, מרכז ספורט, מרכז תעסוקה, מוסד לימוד אקדמי ומלונות יוקרה.