למרות הקורונה: הבניה בפרויקט לייטהאוס של חברת וויי בוקס בבת ים נמשכת כרגיל, ובקרוב יסתיימו העבודות על המגדל ששינה את קו הנוף של בת ים, הלא הוא מגדל הזהב.
פרויקט לייטהאוס בבת יםפרויקט לייטהאוס בבת ים
פרויקט לייטהאוס בבת ים
(צילום: וויי בוקס)
משבר הקורונה פגע בחודשיים האחרונים בכלכלת ישראל, כשמיליוני עובדים נדרשו על-ידי משרד הבריאות להישאר בבתים ולא לצאת לעבודה. ענפים רבים במשק הישראלי הוכנסו שלא מרצונם לסוג של הדממה, אך ענף הנדל"ן הוחרג והמשיך לעבוד במתכונת מלאה ככל שאפשר במסגרת המגבלות, לאחר שהוכרז כבר מתחילת המשבר כענף חיוני שהמשך תפקודו הוא בעל חשיבות גדולה גם בתקופות חירום.
"ענף הבנייה מהווה 11.5% מהתוצר הכללי של המשק וכ-17.5% מן האשראי שהבנקים מעמידים לטובת פרויקטים בתחום הבנייה והתשתיות, ומכאן חשיבתו כדי למנוע משבר כלכלי נרחב עקב חשיפה גדולה של המערכת הבנקאית", הודיע משרד האוצר, ובמסגרת ההחרגה של ענף הנדל"ן, אתרי הבנייה הורשו לפעול כרגיל, ולעובדי הבנייה הפלסטיניים אף הוסדרו פתרונות לינה בישראל.
בין הפרויקטים בבבת ים שהעבודה בהם נמשכת הוא פרוייקט מגדל היוקרה לייטהאוס של חברת וויי בוקס המתנשא לגובה של 47 קומות וכולל 225 דירות למכירה, 55 חדרי מלון ו-500 מ"ר למסחר, ונמצא בשלבי בניה מתקדמת.
כיום מתבצעות עבודות גמר של הדירות בקומות הגבוהות לצד עבודות פיתוח. גולת הכותרת של הפרויקט, כפי שניתן לראות, היא חיפוי הזהב החיצוני שלו, שהופך אותו לאייקון נדל"ני.