משפחת בן זימן מחולון היא כנראה מהספורטיביות ביותר בעיר, לבטח בענף הכדוריד, כאשר שלושת האחים אביעד (21), אור (18) ושירה (12) משחקים בקבוצות השונות של מ.כ חולון. אביעד הבכור היה זה שהחל את המסורת ונוחל כיום הצלחה במדי הקבוצה הבוגרת של המועדון, אור משחק בקבוצת הנוער של המחלקה ונמנה גם עם סגל הנבחרת ושירה הצעירה החלה את דרכה בקבוצת הילדות.

ההורים מתזזים

השיחות בארוחות המשפחתיות, באופן לא מפתיע, סובבות סביב הפעילות הספורטיבית של הילדים. שירה מספרת שהיא מבקשת מהאחים שלה לשחק איתה גם בבית ואביעד מוסיף: "הקידוש ביום שישי תמיד יוצא אחרי משחק ליגה שלי, אז תמיד אנחנו מדברים על המשחקים שלנו".
אביעד, אור ושירה בן זימן, השבוע. הכי אחיםאביעד, אור ושירה בן זימן, השבוע. הכי אחים
אביעד, אור ושירה בן זימן, השבוע. הכי אחים
(צילום: קובי קואנקס)
האח הבכור אביעד פצח בתחילה בקריירה ספורטיבית על מגרש הכדורגל ("תמיד הייתי בתחום הספורט, מאז שאני זוכר את עצמי"), אבל כשהגיע לתיכון 'קציר', הידוע במגמת הכדוריד המפותחת שלו, הדרך שלו לענף היתה קצרה. "הגעתי יום אחד לאימון ניסיון ולא תיכננתי שזה יהפוך אצלי למשהו רציני", הוא מספר, "אבל אז התאהבתי והחלטתי שזה מה שאני רוצה לשחק".
אביעד לא הסתפק בהצלחה שלו על המגרש ועודד גם את שני אחיו כדי שיילכו בדרכו. אור, תלמיד כיתה י"א, נהג להגיע עם שירה וההורים לצפות בו משחק, וגם הוא החל ללמוד ב'קציר'. אור משחק כמרכז (לפעמים גם כמקשר) וגם אותו מאמן ניסים פלח, מאמנו של אחיו בקבוצת הבוגרים.
"התחלתי לשחק גם אני בעקבות האחים שלי, ובעיקר בגלל שאני אוהבת כדוריד", מספרת שירה, שגם היא וגם אור מקפידים לשחק עם החולצה מספר 8, אותה לובש אביעד מאז שהחל את דרכו בענף. שירה: "אביעד ואור נהגו תמיד לשחק איתי והיה לי ממי ללמוד בבית את המשחק. בבית הספר יודעים ששני האחים שלי משחקים כדוריד והמורים שמתעניינים בענף הזה מדברים איתי גם על המשחקים שלהם".
אור, כאמור, המשחק כיום בנבחרת הנוער של ישראל ומחכה ליום שבו ישתף פעולה עם אחיו הגדול בבוגרים, מספר: "לפני שהגעתי למשחקים של אביעד לא הייתי כל כך בתוך הספורט. עכשיו אני מרוצה מאוד אחרי שעליתי השנה לנוער. השאיפה הגדולה שלי היא לעלות לבוגרים ומשם לצמוח".
שירה, המתאמנת במ.כ חולון אצל טל כהן וגם נוהגת לשחק להנאתה כדורגל וכדורסל עם חבריה, מספרת על תחילת דרכה בכדוריד: "לפני שהתחלתי לא ידעתי שיש כל כך הרבה בנות שפעילות בענף, אבל מאז שהגעתי לכיתת הספורט הבנתי שיש הרבה מאוד שחקניות בענף הזה. במ.כ חולון יש לנו קבוצה כיפית ומגובשת".
פלח. יחסים מצוינים פלח. יחסים מצוינים
פלח. יחסים מצוינים
(צילום: אבי מועלם )
אחרי שגם שירה החלה לשחק החלו ההורים שלומי (סגן מפקד תחנת משטרה) ואילנית (גננת) 'לתזז' בין המשחקים של שלושת הילדים, כאשר לפעמים הם נערכים במקביל.
"בדרך כלל זה לא מתנגש, כי המשחקים של אביעד נערכים ביום שישי ושלי בשבת", מעדכן אור ואביעד מוסיף: "פעם אבא ואמא היו עוברים ממשחק למשחק למשחק, אבל הם אוהבים את זה". שירה מציינת: "אם המשחקים נערכים באותו יום אז הם מתפצלים כל אחד למשחק אחר, או שהם צופים רק בחלק מהמשחק כדי להספיק לראות את כולנו".

משתעשעים ביניהם

חילופי הרשמים בין האחים גולשים לא פעם גם להתערבויות משעשעות כמו מי יצליח לפגוע עם כדור בנקודה מסוימת בעץ כאשר הם מטיילים. אביעד: "תמיד יש תחרותיות, גם בבית, גם כאשר אנחנו הולכים ברחוב ומטיילים עם המשפחה. תמיד יש התערבויות קטנות בינינו".
את מאמנו כיום בבוגרים, ניסים פלח, מכיר אביעד מאז שלמד בכיתה י"א, כאשר פלח שימש עדיין כשחקן פעיל ובמקביל עבד כעוזר מאמן. "היחסים בינינו מצוינים, ניסים מבין את המשחק ואת הכל וגם ביחסי האנוש איתו אתה רואה שיש עם מי לדבר. אם יש לך בעיה אתה ישר פונה אליו".
אביעד, שהשתחרר מצה"ל לא מזמן, משחק בנבחרת העתודה ונחשב כיום לאחד השחקנים החשובים של מ.כ חולון. הוא מקבל דקות משחק משמעותיות וביום שישי שעבר כבש שלושה שערים בניצחון 23:27 על בני הרצליה בחוץ, בו העביר 35 דקות על המגרש. "אני מרגיש הרבה יותר טוב העונה, גם מהבחינה האישית וגם הקבוצתית. אנחנו משחקים הרבה יותר טוב ומדורגים במקום הרבה יותר גבוה מאשר בעונה שעברה. האווירה טובה יותר ומרגישים אצלנו אווירה של משפחה. אווירה של בית. גם שחקנים שמגיעים מבחוץ אומרים את זה".
על אביעד כבר מדברים כמי שאמור להפוך בקרוב למרכז הבכיר של חולון, כאשר כוכב הקבוצה כרגע, עדן ג'ינג'י, צפוי לעזוב בעונה הבאה ולעבור לאחת הקבוצות הבכירות בארץ. "אני מתכונן לזה עוד מהיום שבו עליתי לבוגרים", מתאר אביעד את הציפייה ליום בו יקבל את המפתחות. "זו היתה המטרה שלי תמיד ואני גם לומד הרבה ומרגיש יותר טוב מאימון לאימון".
גם שאיפות לעתיד, כמו מעבר למועדון גדול או לחו"ל, לא חסרות לאח הבכור: "תמיד השאיפות יותר גדולות. לא סתם אני מתאמן, אלא גם נהנה כי אני אוהב את הענף הזה. אם זה לא היה כך לא הייתי ממשיך ולא הייתי נלחם כדי לקבל מעמד של ספורטאי מצטיין בצבא וממשיך בנבחרת. אני חי מאימון לאימון ומה שיגיע - יגיע. נכון לעכשיו אני מרוכז רק בכדוריד. בקשר ללימודים אני בטוח שאעשה משהו בהמשך".
מ.כ חולון מדורגת העונה בצמרת, ואביעד משוכנע שהוא וחבריו ימשיכו להצליח גם בחלקה השני: "בערב הגיבוש שנערך לפני מספר ימים אמרנו לעצמנו הרבה משפטי מוטיבציה, כדי שנתחיל את הסיבוב השני כמו שהתחלנו את הראשון. הסיבוב הראשון שלנו התחיל מצוין, הסתיים לא כפי שציפינו אבל אני בטוח שנעשה את העבודה גם בחלק השני של העונה".