לפני כחודשיים נחנך מתקן "ספורט רחוב" בחוף הריביירה בבת ים, ותוך זמן קצר הפך לאטרקציה פופולרית. תחילת היוזמה במשה בבייסקוב (16) מבת ים, שהשתתף במסגרת פעילות התנדבותית במעבדה החברתית לתיקון מחשבים בבת ים, שם פגש את סגן ראש העירייה, ירון לוי, ושיתף אותו באהבתו ל"סטריט וורקאאוט", אימוני מתח שמבצעים במרחב הפתוח. יחד הם הקימו פורום שעסק בנושא, שרטט ותכנן את המתקן, ולבסוף הוצב המתקן הייחודי שבו מתאמנים צעירים מבת ים ומכל הארץ.
1 צפייה בגלריה
המתקן בחוף הריביירה. "מתבשלים" טורנירים נוספים
המתקן בחוף הריביירה. "מתבשלים" טורנירים נוספים
המתקן בחוף הריביירה. "מתבשלים" טורנירים נוספים
(צילום פרטי)
בימים אלה: מאז הצבת המתקן, יניב מרכר (21) ואנדריי גרמנוב (21) מבת ים, שנהגו לצלם סרטוני אימונים לחשבון היוטיוב שלהם "בר־טלקטיס" בראשון לציון, העבירו את הפעילות לעיר הולדתם בת ים וכעת יש להם שיתוף פעולה חדש עם בבייסקוב.
"מהרגע שפתחו את המתקן, ידענו שאנחנו רוצים לערוך כאן טורניר, ובמהלך החגים זה יקרה", אומר מרכר, "אנחנו בקשר עם העירייה וכל הגורמים הרלוונטיים ובחרנו בחופשת החגים, כי רוב התלמידים בחופש ויוכלו להגיע".
מה יהיה בטורניר?
"יהיו שתי תחרויות - סטטית ודינאמית. יש פרסים, שופטים, מוזיקה טובה וכמובן הרבה שמח. על מנת להתחרות יש תנאי קבלה, חשוב לנו שישתתפו בטורניר רק אנשים שיודעים מה הם עושים ולא נצטרך לחשוש מפציעות, אבל כמובן שכולם מוזמנים לבוא ולהתנסות על המתקן, ואולי להשתתף בטורניר בשנה הבאה. מבחינתנו הטורניר הזה הוא רק ההתחלה, בשנה הבאה אנחנו שואפים לקיים פה אליפות ארצית, ובהמשך גם עולמית. מחכים לנו עוד הרבה דברים טובים".
לעדכונים - חדשות בת ים