מסעדה אסייתית כשרה למהדרין | צילום באדיבות: 'ווסאבי- אוכל רחוב אסייתי'מסעדה אסייתית כשרה למהדרין | צילום באדיבות: 'ווסאבי- אוכל רחוב אסייתי'
מסעדה אסייתית כשרה למהדרין | צילום באדיבות: 'ווסאבי- אוכל רחוב אסייתי'
(מסעדה אסייתית כשרה למהדרין | צילום באדיבות: 'ווסאבי- אוכל רחוב אסייתי')
מלונדון באהבה ובהשגחת הבד"צ: שלומי קריספין חזר לבת ים כדי להגיש אוכל אסייתי משובח וכשר למהדרין. "גם עם דגים כשרים אפשר להרגיש את הטעם של הים", הוא אומר.
קריספין (38) נולד וגדל בבת ים, אך כשבגר החליט לראות עולם ועזב ללונדון. שם עסק במסעדנות במשך 15 שנה. לאחרונה שב לעיר הולדתו, והיה לו ברור מה יהיה המיזם הבא שלו.
"מבחינתי לונדון היתה סוג של גלות, כשחזרתי ידעתי שאני רוצה לקדם מיזם קולינארי אסייתי דווקא בבת ים, כששיתפתי שף מוכר בהחלטה שלי הוא אמר לי 'אתה עומד להפריח שממה קולינארית' קצת התבאסתי לשמוע את זה על העיר שלי אבל אני שמח להביא בשורה חדשה", מספר קריספין.
כך יצאה לדרך, ברחוב קרן היסוד 20 בבת ים, המסעדה האסייתית הראשונה בבת ים שכשרה למהדרין, ומשלבת מגוון מטבחים אסייתיים. שמה בישראל: 'ווסאבי- אוכל רחוב אסייתי'.
סושי. כשר למהדרין | צילום: באדיבות 'ווסאבי- אוכל רחוב אסייתי' סושי. כשר למהדרין | צילום: באדיבות 'ווסאבי- אוכל רחוב אסייתי'
סושי. כשר למהדרין | צילום: באדיבות 'ווסאבי- אוכל רחוב אסייתי'
(סושי. כשר למהדרין | צילום: באדיבות 'ווסאבי- אוכל רחוב אסייתי' )
"באופן אישי אני מעריץ מושבע של סושי ורואה במטבח היפני את הקודש קודשים של הקולינריה. בכל הנוגע לניקיון, טעמים ואסתטיות אין שני לו, זאת הרמה הכי גבוה", אומר קריספין ומפרט: במסעדה בחרנו לשלב ארבעה מטבחים: ויאטנמי, סיני, תאילנדי וכמובן יפני, ואנחנו מגישים את מנות הדגל שלהם וטעמי השווקים המיוחדים להם. בעתיד אני גם מקווה לשלב מטבח הודי עם מנות הרחוב המפורסמות שלו".
מטבח אסייתי פחות מתאים למזון כשר, איך אתה משלב ביניהם?
"לדעתי זה לא מדויק, קודם כל כבר עכשיו הפידבקים משוגעים ומדהימים. אני מאמין שסושי בד"צ יכול להיות מדהים כל עוד מקפידים על חומרי גלם איכותיים וטריים אפשר להעצים את טעם הים בדיוק כמו בכל סושי טוב. היום המסעדות הכי טובות בארץ הן כשרות ואני מזמין את הספקנים לבוא ולטעום".
מה המנה המועדפת עליך?
"באופן אישי אני מאוד אוהב את הרול סושי סלמון סאן שלנו, הוא משולב עם סלומון, אבוקדו, בצל ירוק ועוד ומבחוץ סלומון צרוב עם טמפורה, מוגש עם ספייסי מיונז זה מעדן. גם את הפיש אנד צ'יפס המיוחד שלנו אסור לפספס, שילוב של סלמון, בקלה סול וכל דג טרי שהשגנו, מטוגנים עם טמפורה, צ'יפס בטטה קריספי ורוטב עשבי תיבול מיוחד".