היום הגיע אלינו מקרן חדש, לא מדובר על עוד מקרן ממוצע וסטנדרטי, הeh470 החדש של אופטומה הוא מקרן בעל נתונים חלומיים, בכל האלמנטים והפרמטרים בהם הקרנה נמדדת הוא נמצא בטופ הקטגוריה כמובן שלכיוון החיובי, לדוגמא, כאשר מדובר על סביבה מוארת במיוחד, כזו שיכולה ומפריעה בד"כ להקרנה ויש צורך בהקרנה איכותית.
(לחץ כאן ל: מבצעי מקרן למכירה מהיבואן)
הeh470 יכול להוות את הפתרון האולטימטיבי, הוא מקרן בעל רזולוציה גבוהה של 1080p ועם זאת עוצמת התאורה עומדת על 5000!!! לומנס, מספר גבוה בהחלט, אמנם אינו מקרן אור יום אבל הדבר הכי קרוב לכך.
יחד עם הרזולוציה הגבוהה, לא הפקירו באופטומה את יחס הניגודיות וגם הוא גבוה יחסית ועומד על 1:20,000, נתון המעיד על חדות גבוהה ותשומת לב לפרטים הקטנים, כל אלו יחדיו מספקים מוצר מדהים כל הנייר בעל נתונים מצטיינים, כל מה שנותר הוא לצפות במדויק במפרט הטכני להתרשם ומיד לאחר מכן להוציאו מן האריזה ולהתחיל בהקרנה...

2 צפייה בגלריה
מקרן
מקרן
מקרן
(צילום באדיבות ענק הסאונד)

מפרט טכני

דגם: Eh470 Optoma
טכנולוגית הקרנה: DLP
רזולוציה טבעית: 1080p Full HD 1920×1080
עוצמת הארה: 5000 ANSI LUMENS
ניגודיות: 1:20000
גלגל מנורה: 6 צבעים
יחס מימדים: 16:9
חיי מנורה: 4500 שעות
משקל: 2.95 ק"ג
כניסות: HDMI*2, USB, VGA IN+OUT, AUDIO IN+OUT.
תוספות; מעבד תמונה חדשני, AUTO KEYSTONE, USB MEDIA INPUT

2 צפייה בגלריה
מקרן
מקרן
מקרן
(צילום באדיבות ענק הסאונד)

מראה המקרן

בהוצאת המקרן מן האריזה הדבר הראשון שמבחינים בו הוא גודל העדשה, גדולה מהסטנדרט כמובן כדי לספק את עוצמת התאורה המרהיבה של 5000 לומנס, אך עדיין משקל המקרן קל להפליא ביחס למקרנים אחרים המספקים עצמת תאורה כזו חזקה והוא שומר על משקל של קצת פחות מ3 קילוגרם, המקרן עצמו לבן ולמרות תכונותיו המרהיבות אינו גדול במיוחד ואינו כבד יתר על המידה,
באחוריו נמצאים כל החיבורים, כניסות ויציאות והן כוללות מגוון מאוד רחב וכוללני, שתי כניסות hdmi, כניסה ויציאה rgb, כניסה ויציאה לאודיו בתצורת pl3.5, בנוסף על כל אלה כולל הEH470 גם כניסת USB אחת להזנת תוכן וכניסת USB נוספת לאספקת כוח לדונגל או סטרימר מתאים.
בתחתית המקרן נמצאות ההברגות להתקנה על מתקן תלייה, שכן תולים את המקרן הפוך ב99% מהמקרים.
בחלקו העליון ישנו פאנל שליטה בסיסי כאשר השליטה הפרטנית יותר מתבצעת באמצעות השלט המצורף בקלות רבה.
מעבר לכל החיבורים והתוספות המקרן עצמו בעיצוב סטנדרטי ושמרני ואינו מנקר עיניים בשום צורה.

הפעלה ראשונית

אחרי ההתפעלות הראשונית מהנתונים החריגים, כמובן לכיוון החיובי, הדבר היחיד שנותר הוא להדליק את המקרן, תחילה, מגדירים את התמונה לפי ההעדפות של כל אחד מאיתנו, בעצם בדיוק כמו שאנו מתנהלים כאשר מקבלים טלוויזיה או סמארטפון חדש, אחרי כיוון ההגדרות לתוצאה המועדפת ביותר ניגשים לחבר את המקרן למקור התוכן הנמצא בחדר כמו מחשב, ממיר, סטרימר ועוד... כמוכן מומלץ להשתמש בציוות עם המקרן, במסך הקרנה איכותי בעל בד הקרנה עם החזר אור גבוה לשם מקסום יכולות המקרן בזמן ההקרנה, נציין בקצרה כי מסך למקרן יכול לחולל שינוי דרמטי באיכות התמונה שהמקרן יציג בפועל.
מיד בהדלקה וחיבור למקור כלשהו ניתן להבחין בעוצמת התאורה החזקה והמרהיבה בה מצויד הEH470, בתחילה חיברנו למחשב, מייד 5000 הלומנס ניעורים לחיים וגם בסביבה בעלת תאורה סביבתית חיצונית לא מבוטלת ניתן לצפות בהקרנה איכותית וברמה גבוהה בהחלט, החדות הגבוהה במיוחד ויחס הניגודיות הגבוה העומד על 1:20000 אכן בא לידי ביטוי והתמונה בהחלט חדה וברורה מאוד.
הצירוף של כל הנתונים המרשימים הללו, כמו עצמת התאורה החזקה, יחס הניגודיות הגבוה , וכמובן הרזולוציה הטבעית והאיכותית העומדת על 1080p, כולם יחד מספקים לנו חוויית הקרנה ללא פשרות, הצבעים מודגשים בדיוק במידה הנכונה כל פרט קטן נראה באופן ברור וחד, נדמה שגם בתאורת חדר מלאה ניתן לצפות בבירור ובהנאה בתמונה המוקרנת לנו על גבי המסך.
מיד לאחר מכן ניגשתי לחבר את המקרן לאפשרויות הזנת התוכן השונות בו הוא מאובזר, החיבור מתבצע בקלות רבה באיזה מן החיבורים הנדרשים, כניסת הUSB היא עדכון מרענן לסוגי הזנת התוכן, בד"כ במקרנים מסוג זה מצוי usb לשם הזנת כוח בלבד,
בEH470 ניתן להזין תוכן אל המקרן דרך דיסק און קי בקלות רבה ולהימנע מציוד נוסף הדורש מתח חשמלי כמו מחשב או סטרימר.
דרך חיבור נוספת למקור תוכן היא הדרך האלחוטית, ניתן לחבר דונגל HD כמו CHROME CAST או כל אחד אחר אל המקרן ובכמה פעולות פשוטות באמצעות הסמארטפון ניתן לחברו אלחוטית אל הג'ונגל ופשוט להקרין את התוכן המופיע על מסך הסמארטפון אל המקרן בצורה אלחוטית, גם כאן הEH470 אינו מאכזב ומספק תוצאות מרהיבות של הקרנה, הצבעים נאמנים מאוד למקור וגם החדות והרזולוציה מוצגים כאן על הצד הטוב ביותר.
היתרון בהקרנה כזו הוא קלות החיבור והצורך להימנע מכבלים ומדברים נוספים הסרבלים את כל העניין, החיסרון העיקרי של תורת הקרנה זו הוא הצורך באינטרנט אלחוטי WIFI, דבר שאינו נמצא בכל מקום אך ניתן כאמור לפתוח נקודת גישה בסמארטפון כדי לספק את חיבור האינטרנט הנדרש.

סיכום ותוצאות הסקירה

אחרי שימוש בכל החיבורים וניצול יכולות המקרן בצורה אופטימלית ניתן לחוות דעה ממשית ואמיתית על המקרן וביצועיו, מה נותר לומר, הEH470 הוא מקרן FHD איכותי מבית אופטומה ומעבר להיותו מקרן בעל רזולוציה טבעית גבוהה, זוכה המקרן גם בעוצמת תאורה יוצאת דופן, ויחס ניגודיות גבוה במיוחד כאשר כל אלו באים לידי ביטוי בצורה ברורה במיוחד ומספקים לנו חוויית הקרנה איכותית מאוד ולא מתפשרת.
הEH470 עולה על הציפיות וסיפק הקרנה איכותית ברמה גבוהה בכל דרכי החיבור והזנות התוכן השונות למיניהן וכאמור גם בכל תנאי הסביבה בה ההקרנה התבצעה, גם אם ההקרנה מתבצעת בחוץ או בחדר מואר לגמרי, הצבעים, איכות התמונה וכמוהם כל הפרמטרים הקובעים הקרנה מוצלחת מהי אינם נפגעים ואנו שומרים על סטנדרט גבוה מאוד של הקרנה לכל אורכה.
אחרי שימוש ארוך ומתמשך בEH470 החדש מבית OPTOMA ניתן לומר בפה מלא שהוא מקרן ה1080P הטוב ביותר שנתקלתי בו עד היום לצרכים הקרנה ביתית.
המקרן לסקירה סופק באדיבות: ענק הסאונד – יבואני מקרנים https://www.sound-systems.co.il