רמת תחזוקת האצטדיון העירוני בבת ים בכי רע. באחרונה הוא הוכרז כמבנה מסוכן שאסור לשהות בו, שלא לדבר על להתאמן או לשחק.
 האצטדיון העירוני בימים יפים יותר  האצטדיון העירוני בימים יפים יותר
האצטדיון העירוני בימים יפים יותר
(צילום: אבי מועלם)
האצטדיון הוקם בשנת 1991, ומאז הוא לא עבר כל שיפוץ. "עלות תחזוקת האצטדיון היא למעלה ממיליון שקלים בשנה", אומר גורם המעורה בנושא, "ובכל זאת הוא עומד שומם כבר תקופה ארוכה. כלומר, במקום להשמיש אותו ולהשכיר אותו לכמה שיותר קבוצות, העירייה מפסידה עליו כסף לחינם".
תחזוק של מיליון שקל בשנה וככה זה נראהתחזוק של מיליון שקל בשנה וככה זה נראה
תחזוק של מיליון שקל בשנה וככה זה נראה
(צילום: רגינה קאשי-רודנשטיין)
"בספטמבר מתחילים משחקי הגביע של קבוצות הנוער ולכ־500 ילדים שמשחקים במחלקת הנוער של המועדון אין לאן לחזור", אומר הורה לילד שמתאמן בקבוצה. "הדשא במגרש האימונים גמור וכל הזמן מבטיחים לנו שיגיעו להתקין דשא חדש, וזה עדיין לא קרה".
מסוכן בטיחותיתמסוכן בטיחותית
מסוכן בטיחותית
(צילום: רגינה קאשי-רודנשטייין)
חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק הספורט בעיריית בת ים, אושרת חבר־אזולאי, טוענת כי העברת האצטדיון העירוני מטיפול החברה העירונית לטיפול של אגף הספורט בעיר, יכולה לעשות את השינוי: "הרי ברור שהאצטדיון העירוני צריך להיות בחסות אגף הספורט ולא תחת טיפול חברת 'חוף בת ים'. מה ההבדל בינו ובין אולמות הכדורסל בעיר?.
תגובת החברה הכלכלית המנהלת את האצטדיון: "האיצטדיון העירוני סובל מהזנחה קשה של 15 שנה. בשנה האחרונה הורתה הנהלת העיר לפעול לשיקומו, לאחר שנים בהם הדבר לא נעשה.
בימים אלו נערכת עבודת מטה שמטרתה בחינת האפשרויות העומדת בפני החברה להפעלה עתידית של האצטדיון לטובת תושבי העיר. המטרה היא כי בתוך זמן קצר יבוצעו העבודות הדרושות לצורך הסרת המסוכנות מהמקום, ולאחר מכן יבוצע שיפוץ שנדרש במקום כבר שנים ארוכות״