משרד הבריאות הנחה השבוע את תושבי הארץ להמעיט ככל האפשר ביציאה מהבתים, אך תושבי שכונת דרום בת ים, המתגוררים סמוך למרכז המסחרי במרכז הנביאים, דורשים מהעירייה להתחיל באכיפה נגד מפרי ההנחייה. זאת בשל התגודדות של אנשים השותים משקאות אלכוהוליים במרכז, מה שהוביל אתמול (רביעי) לקטטה אלימה במקום.
המרכז המסחרי בשכונת הנביאיםהמרכז המסחרי בשכונת הנביאים
המרכז המסחרי ברחוב הנביאים בבת ים
(צילום: שי אלבלינג)
לדברי התושבים, במהלך האירוע שפרץ בשעות אחר הצהריים, התקוטטו ביניהם קרוב לעשרה לקוחות של אחד העסקים המוכר גם משקאות אלכוהוליים.
לפי הדיווחים של עדי ראייה, וכפי שלטענתם כבר קרה בעבר, בשלב מסוים של ישיבה במקום החל ויכוח בין מספר לקוחות, ובתוך זמן קצר התלהט הויכוח לקטטה המונית, דבר שהפחיד מאוד עוברי אורח ושכנים
"אמנם לא היו פה הרבה אנשים בגלל המגבלות שלא לצאת מהבית אבל היו כמה תושבים שיצאו לקנות מוצרים במכולת הסמוכה, ובהחלט היה פה בלגן וזה לא מתאים, בטח לא בתקופה לחוצה שכזאת", אומרת חגית אזולאי, המתגוררת מול המרכז, ומוסיפה: "ישבנו בסלון ושמענו צעקות וקללות והבנו שיש מהומה ואז ראינו שהחבר'ה מרביצים אחד לשני".
עד ראייה אחר ששהה במקום מתאר גם הוא את ההתרחשות בשטח: "זו היתה קטטה אלימה מאוד והיו שם כמה שיכורים שהתקוטטו עד זוב דם ולפני שהמשטרה הגיעה הם נעלמו מהשטח".
כוחות שיטור ופיקוח עירוני הוזעקו למקום, אך נותרו מחוסרי תעסוקה מאחר והמעורבים בתקרית עזבו את השטח. מאחור נותרו רק תושבי הרחוב שמחו בפני הפקחים על ההתקהלות בשטח המרכז.
"יש הנחיות ברורות שאסור להתקהל אבל משום מה יש כמה בעלי עסקים שלא מקפידים על זה", אומרים התושבים ומוסיפים: "בדיוק בגלל זה יש פיקוח עירוני ורצוי שאנשי העירייה, שזה תפקידם בימים כאלה, יהיו יותר בשטח ויאכפו את ההנחיות. לא מדובר רק על מניעה של אירועים אלימים אלא גם על כך שעדיף למנוע התקהלויות כאלה כי גם ככה שירותי החירום אמורים להיות עסוקים עכשיו בדברים יותר חשובים".
תגובת עיריית בת ים תתפרסם כשתתקבל.