תקציב 2021 של עיריית בת ים, בגובה 943,805 מיליון שקל, אושר אמש (יום א') במועצת העיר. לאחר שבשנתיים האחרונות צומצם גירעון העירייה באופן חסר תקדים מ-87 ל-36 מיליון שקל, תמשיך עיריית בת ים ביישום תכנית ההבראה בשנת 2021.
צביקה ברוטצביקה ברוט
צביקה ברוט
(צילום: קובי קואנקס)
קראו גם:
בעוד שנתיים, לראשונה מזה עשרות שנים, התקווה היא שבת-ים תהיה מאוזנת. בעירייה מדגישים כי כל זאת, מבלי לפטר אפילו עובד אחד במסגרת תכנית ההבראה, זאת בניגוד לכוונה המקורית של הממשלה לפטר מאות עובדים.
על פי הנחיית ראש העיר צביקה ברוט, הצליחה הנהלת העיר להגדיל את ההשקעה בתושב בתקציב 2021, בין היתר, הגדלה משמעותית של תקציבי הניקיון, החינוך, החלפת תשתיות, שדרוג חוף הים, הנגשת החופים, חלוקה לרובעים וחוגים חינם לילדים כולל במסגרת אגודות הספורט.
בנוסף התייחס ראש העירייה ברוט גם לכך שהשנה תצא לדרך בניית פארק הנינג'ה לילדים, מתחם הסקייט-פארק, ויסתיים השדרוג של שדרות העצמאות.
סוגיה נוספת אותה ביקש ראש העיר היא הקצאה, לראשונה בבת-ים, של תקציב מיוחד להתמודדות עם אלימות נגד נשים וקידום מעמד האישה. בנוסף יוגדל משמעותית גם התקציב לטיפול בבעלי החיים בכך שהוחלט על הקמת כלביה חדשה בעיר, שדרוג השירות הוטרינרי, והגדלת התקציב לעיקורים וסירוסים לחתולי הרחוב.
כמו כן, הוגדל תקציב הרווחה מ-164 ל-173 מיליון שקל, וזאת בנוסף לגידול של 3 מיליון שקל בתקציב תכנון עיר של אגף ההנדסה. לצד זאת התקציב כולל הגדלת התקציב לאירועים עבור ילדים עם צרכים מיוחדים, הקמת מתנ"ס חדש, וכן הגדלת התקציב לקליטת עליה וטיפול בעולים.
צביקה ברוט, ראש העירייה: "זה תקציב חסר תקדים שמביא שתי בשורות גדולות לתושבים. הראשונה, המשך העבודה הקשה לצמצום הגרעון של השנים האחרונות ולהביא את בת-ים לאיזון תקציבי לראשונה. הצלחנו לעשות את זה בזכות ניהול מקצועי, שקיפות ונקיון כפיים. בשורה שניה היא המשך ההשקעה בתושב.
"בנוסף, כדי לשמש דוגמא אישית בעת הזו, הורדנו משמעותית את תקציב הפרסום ויחסי הציבור של העיריה, קיצצנו משרות בהנהלה, וכל זאת - בנוסף לכך שהודעתי שאמשיך לוותר על רכב השרד שמגיע לי ועל הוצאות הדלק – ואמשיך להשתמש ברכב הפרטי שלי, על חשבוני, לפחות עד סוף הקדנציה״.
ברוט ציין כי ״לצד כל זה, שריינו תקציב נוסף מיוחד להתמודדות עם הקורונה, כדי שבת-ים תמשיך להיות עיר מובילה במלחמה בנגיף, כפי שהיתה לאורך כל המשבר, עם נתוני תחלואה נמוכים ומנהיגות שלא מחכה להוראות אף אחד. אני מתפלל שזו השנה האחרונה שבה אנו צריכים תקציב למגיפה הזו.
"אני מבקש להודות לשותפיי בהנהגת העיר, סגני ראש העיר וחברי הקואליציה, על השותפות והתמיכה. תודה מיוחדת למנכ"לית העיריה, יודפת אפק-ארזי, שהובילה במקצועיות ובהצלחה רבה את דיוני התקציב ואת תכנית ההתייעלות העירונית, ועושה לצידי לילות כימים כדי להביא את העיר לחוף מבטחים, וכן למ״מ הגזבר אוהד דיין ולנציג משרד הפנים זאב ריקנטי".
יודפת אפק-ארזי, מנכ"לית העירייה: "התקציב החדש הוא בשורה אמיתית לתושבי העיר, והוא ההוכחה שאפשר להוציא את בת-ים לעצמאות כלכלית. אני מבקשת להודות לצוותים המקצועיים של העירייה שהובילו יחד איתי בנחישות את העבודה הקשה תוך עמידה בכל הדרישות של הנהלת העיר. נקודה חשובה היא שהצלחנו לבצע את כל זה מבלי לפטר אפילו עובד אחד במסגרת תכנית ההבראה, וזה הישג משמעותי שנולד בזכות עבודה מקצועית וניהול נכון״.