ניצולת שואה בת 85 המתגוררת בבת ים נאלצת לשרוד מדי חודש עם סכום של 3,197 שקלים. בסכום הזה היא ודאי שאינה יכולה להרשות לעצמה לשפץ את ביתה, למרות הצורך המיידי. כאן נכנסו לתמונה ערן גל מתל אביב וקבוצת מתנדבים המסייעת בפעילות התנדבותית ברחבי הארץ.
נרתמו לעזרהנרתמו לעזרה
נרתמו לעזרה
(צילום: פרטי)
קראו גם:
גל (38), הייטקיסט המתגורר בתל אביב, מספר שהכל החל כאשר חיפש לעשות משהו טוב בזמן הפנוי המועט שיש שלו באמצעות חבירה ל'קרן לרווחת נפגעי השואה'.
"לפני כ-8 חודשים יצרתי קשר עם העמותה, ברגע שנתנו לי אור ירוק הקמתי קבוצת וואטספ של מתנדבים שבה אני רושם כל פעם לפני ההתנדבות מה צריך לעשות והתאריך שבו אנו מקיימים את הפעילות והמתנדבים מציעים את עצמם", הוא מספר.
ההיענות של המתנדבים הייתה רבה וגל מצא עצמו מנהל קבוצת מתנדבים של למעלה מ-40 מתנדבים. בימים האחרונים הגיעו אליו פרטיה של ניצולת השואה מבת ים.
"בנה אינו בקשר איתה, והיא מתקיימת מקצבת זקנה והשלמת הכנסה בלבד, כאשר פעם בשנה מקבלת מענק חד שנתי במסגרת היותה ניצולת שואה. כלומר, סה"כ 3197 שקלים, שמהם היא צריכה לשלם שכר דירה, מיסים, תרופות ואוכל שלא נדבר על מותרות שבכלל לא קיימות במקרה שלה", מספרת שלי פייגנבלט העובדת הסוציאלית המלווה אותה.
"הלב נשבר כיוון שישנם המון קשישים בחולון ובבת ים, שחיים בעוני בגלל הסכומים הצנועים הללו שהם מקבלים מהמדינה", היא מוסיפה, ומספרת שכאשר הציע לה גל את עזרת הקבוצה היא שמחה להיענות.
"המטרה שלי היא לקחת אנשים רגילים כמוני וכמוך, לא מקצועיים אלא עם מוטיבציה גדולה ורצון, ולעשות פרויקטים נקודתיים בימי שישי, ובכך לעשות שינוי מידי ומהותי בחיי ניצולי השואה", אומר גל ומוסיף: "כאדם שאין לו הרבה זמן פנוי בחיי רציתי להשפיע בזמן הקצר ביותר בצורה הרבה ביותר ואוכלוסיית ניצולי השואה זקוקים הרבה פעמים לעזרה מיידית, עזרה שתיתן להם קצת נחת בשנים שעוד נותר להם לחיות שכן לצערנו, זמנם קצוב".
בשבוע האחרון הגיעה קבוצת המתנדבים לבת ים ומיד "התנפלה" על הבית, שלדברי גל "היה באמת במצב קיצוני ועל גבול הריקבון".
מה עשיתם?
"בתחילה רכשנו את כל החומרים שלהם הזדקקנו, אם זה חומרי ניקוי או חומרי שיפוץ, לאחר מכן פינינו את כל הדברים הלא נחוצים בבית ובמפגש השני סיידנו ושיפצנו, כך שהניצולה יכולה לרוות קצת נחת בביתה. עכשיו אנחנו מקווים להגיע לעוד ועוד מתנדבים ולהרחיב את הפרויקט, זה מרגש לראות את רוח ההתנדבות של כולם וכעת פנינו לפרויקט הבא".
לעדכונים נוספים היכנסו לחדשות בת ים