אחרי דחייה של יותר משנה וחצי זה קורה: מיזם חוג חינם לכל ילד בבת ים יוצא לדרך, כל ילד בכיתה א', ב' ו-ג' יקבל חוג בחינם לאורך השנה.
2 צפייה בגלריה
קורונה חזרה ללימודים
קורונה חזרה ללימודים
(צילום אילוסטרציה: ShutterStock)
זאת היתה אחת מהבטחות הבחירות הגדולה של ראש עיריית בת ים, צביקה ברוט, חוג חינם לכל ילד בעיר בה לא לכל משפחה יש את האפשרות לשלוח ילדים לפעילות העשרה אחר הצהרים.
בינואר 2020 התוכנית הושקה - אבל אז הקורונה נכנסה לחיינו וכמעט כל תוכנית לימודים חדשנית נדחתה. הפעם, מקווים הורים לילדים בעיר, זה באמת קורה וכל ילד בעיר בכיתה א', ב' ו- ג' יקבל חוג בחינם.
קראו גם:
את המיזם "חוג חינם לכל ילד" השיקה עיריית בת ים בשיתוף החברה לתרבות פנאי וספורט על פי העירייה מדובר בתוכנית שמתקיימת לראשונה בישראל ומציעה חוג חינם לילדי כיתות א-ג בשעות אחר הצהריים. התוכניות כוללת חוגים שונים ומגוונים כולל חוגים במתנ"סים ברחבי העיר, באגודות הספורט החיצוניות, תנועות הנוער, באודיטוריום ובפרויקט סולמות.
בימים הקרובים תחל חלוקת שוברים לכ-4,400 הורי תלמידי כיתות א'- ג' בעיר והחוגים יתקיימו לאורך שנת הלימודים בין התאריכים 1.10.21-31.5.21. השובר יהיה ניתן למימוש עד לתאריך 31.1.2022, כאשר על פי העירייה, שווי השובר מגיע עד לסכום של 1,360 שקל.
2 צפייה בגלריה
צביקה ברוט ראש עיריית בת ים
צביקה ברוט ראש עיריית בת ים
צביקה ברוט ראש עיריית בת ים
(צילום: יאיר שגיא)
"השקת התכנית לחוגים חינם לילדי בת-ים היא פועל יוצא של ההתחייבות שלי להעלות את רמת השירותים ורמת ההשקעה בתושב" אומר ברוט. "בשנתיים האחרונות התמקדנו בשיקום הקופה הציבורית, בשקיפות ובניקיון כפיים, וכן בניקיון, החלוקה לרובעים ושיפוץ הגינות. כעת, לאחר שהצלחנו להגדיל את הכנסות העיריה, אנו יכולים להביא בשורות חדשות לתושבים לאחר שנים ארוכות של קיפאון בתחום הזה.
"זו בשורה של ממש לילדי העיר, שבאה לצד השקעה אדירה בשיפוץ מבני החינוך בעיר. אני מאמין שההשקעה הטובה ביותר לקידום עתידה של בת-ים, הוא קודם כל ההשקעה בחינוך. בשל כך החלטנו להשקיע בפרויקט החוגים החשוב, שיעניק מדי שנה תמורה חשובה לאלפי ילדים, הורים ולעיר כולה".
מנכ"ל החברה לתרבות פנאי וספורט, שמעון אטיאס הוסיף: "מדובר בצעד ייחודי ביותר. החברה לתרבות פנאי וספורט ועובדיה בשיתוף עובדי העירייה עבדו בחודשים האחרונים במרץ רב להוצאת המיזם לפועל. אין לי ספק שהתוכנית תביא בשורה אמיתית לילדי העיר והוריהם".
לעדכונים - חדשות בת ים