נתוני התחלואה עולים ובת ים הפכה לצהובה עם ציון של 5.4 במדד הרמזור. בעקבות כך הודיעה עיריית בת ים על פתיחת חפ"ק הקורונה העירוני, הפעלה מחדש של מערך החקירות האפידמיולוגיות העצמאיות ומבצע אכיפה מוגבר.
1 צפייה בגלריה
בת ים. תחל אכיפה מוגברת
בת ים. תחל אכיפה מוגברת
בת ים. תחל אכיפה מוגברת
(צילום: קובי קואנקס )
לאור ההתפשטות המחודשת של הקורונה בארץ וזן הדלתא של הנגיף, הנחן ראש העירייה, צביקה ברוט, ומנכ"לית העירייה, יודפת אפק-ארזי את אגף הביטחון ושירותי החירום של העירייה לפתוח את חפ"ק הקורונה העירוני, ולהפעיל מחדש את מערך החקירות האפידמיולוגיות העצמאיות שלה מטעם משרד הבריאות, החל מיום ראשון הקרוב ככלי נוסף להורדת התחלואה בעיר.
קראו גם:
כלומר, העירייה תבצע חקירות אפידמיולוגיות בעצמה, בתיאום עם משרד הבריאות, על מנת לייעל את ההגעה לכל מי שנחשפו לחולים מאומתים. זאת במטרה לעצור את שרשרת ההדבקה ולבודד את הנדבקים כך שלא ידביקו בנגיף את משפחתם, סביבתם הקרובה וקהילתם.
במקביל, העירייה תחל בימים אלה במבצע הסברה, אכיפה וגם מתן דוחות על אי עטיית מסכה במקומות סגורים, בדגש על קניונים, בתי כנסת ומרכזים מסחריים ברחבי העיר. בשל החופש הגדול האכיפה תתמקד בהתקהלויות בקניון, ובמקומות סגורים בהם מתקיימת פעילות בימי הקיץ החמים.
צביקה ברוט, ראש העירייה: "בת ים הייתה אחת הערים הראשונות שלא המתינה לממשלה וכבר בגלים הראשונים הפעילה מערך עצמאי שביצע תשאולים כל העת, על מנת להביא להורדת התחלואה. הדבר סייע בגל הראשון להפוך את העיר לירוקה וכתוצאה מכך ערים רבות למדו את המודל הבת ימי והפעילו אותו בצורה דומה. יחד עם הנהלת העיר והעירייה אנו נמצאים בקשר הדוק עם כלל משרדי הממשלה ופיקוד העורף בנושא, וקורא לכלל הציבור לנהוג באדיקות על-פי הנחיות המשתנות של משרד הבריאות בכדי שנוכל ליהנות מקיץ בריא ומהנה".
לעדכונים - חדשות בת ים