בתחילת החודש החלו צוותי עיריית בת ים על פעולות היערכות למניעת מפגעים סביבתיים והצפות. בימים אלה מתבצע ניקוי של כל פתחי הניקוז והקולטנים על מנת לאפשר זרימה ישירה של מי גשמים למניעת הצפות, תוך שימת דגש על רחובות הממוקמים במפלסים נמוכים המועדים להצפה.
במקביל פועלת מחלקת הגינון, בשיתוף חברת החשמל, לגיזום עצים במרחב הציבורי, ובעיקר הסרת ענפים הנמצאים בקרבת קווי מתח וחוטי חשמל. כן נבדקים עמודי התאורה ומערכות הרמזורים ומבוצע חיזוק על פי צורך למתקנים בגינות ברחבי העיר.
2 צפייה בגלריה
גיזומים לקראת החורף ברחובות בת ים
גיזומים לקראת החורף ברחובות בת ים
גיזומים לקראת החורף ברחובות בת ים
(צילום: עיריית בת ים)
קראו גם:
בעירייה הדגישו השבוע את חשיבות ההיערכות גם מצד התושבים. "לבטיחות מירבית במזג אוויר חריג, התושבים מתבקשים לפעול לניקוי מרזבים וגגות והסדרת הניקוז, הסרת אנטנות שאינן בשימוש, חיזוק דודי שמש, לוחות גג ואלמנטים רופפים אשר עלולים להתנתק כתוצאה ממשבי רוח עזים ולהסב נזקים, ובהם אדניות ועציצים שאינם מקובעים".
2 צפייה בגלריה
מטפלים בתשתיות
מטפלים בתשתיות
מטפלים בתשתיות
(צילום: עיריית בת ים)
עוד ביקשו בעירייה לבדוק את בטיחות מערכות החשמל ולהכין את הגגות למניעת דליפות, לבדוק את התריסים והחלונות מבחינת איטום וחיזוק ולהצטייד בתאורת חירום ובמים. על ועדי הבתים לדאוג לגיזום ענפים רופפים. במידה של קרבת העצים לקווי מתח עיליים, יש לפנות לחברת החשמל בטלפון 103.
על בעלי העסקים לדאוג לחיזוק השלטים ולהסרת שלטים רופפים שעלולים להתנתק ממקומם בעת הסערה ולגרום לנזקים. בנוסף, בשעת סופה אין להגיע לקו החוף עקב רוחות עזות וגלים גבוהים.
רוצים לדווח על מפגע? ניתן לעשות זאת כאן או במוקד משו"ב 107.
כל העדכונים - חדשות בת ים