בלילה שבין יום ראשון לשני השבוע התקבלה קריאה בכל מוקדי החירום על ילדה שנפלה לבור מים באתר בנייה ברחוב דרך בן גוריון בבת ים. לוחמי האש בפיקוד להב מורן פקס, שהגיעו ראשונים לזירה, פגשו בני נוער שהובילו אותם לבור מים בתוך אתר בנייה ברחוב, ובתוכו נערה כבת 15 שנאחזת בקרשים כדי שלא לצנוח פנימה.
1 צפייה בגלריה
פעילות החילוץ מהבור
פעילות החילוץ מהבור
פעילות החילוץ מהבור
(צילום: יקותיאל, כבאות והצלה חולון)
הנערה הייתה ערנית ושוחחה עם הסובבים, אך כיוון שמדובר בבור בעומק שישה מטרים, הזמן דחק ולוחמי האש מיהרו לאבטח את גופה ובמקביל הורידו סולם לבור הצר וכך איפשרו לה לטפס החוצה.
כונני איחוד והצלה יוסף קאזיס, ליאור מוסקונה וירין הררי שנכחו במקום, סייעו לכוחות והנערה קיבלה טיפול ראשוני ופונתה על ידי מד"א לבית חולים וולפסון, שם מצבה הוגדר טוב ויציב, אך היא נשארה לאשפוז ושוחררה רק למחרת.
עוברי אורח שנכחו במקום סיפרו כי הבור נמצא בליבו של אתר בנייה שכפי הנראה היה מגודר כנדרש בחוק וגם משולט, על כן לא ברור כיצד קרה המקרה ואיך הצליחו הילדים להיכנס למתחם.
"על פניו זה נראה כמו אתר בנייה רגיל, אין לי מושג מה הילדים עשו שם", מספר עובד בעסק סמוך למקום האירוע. "בקיץ האיזור הזה מלא בילדים כי זה קרוב לטיילת ויש כאן כל מיני מסעדות ופיצוציות שעובדות עד מאוחר, אז הם באים, אוכלים, מטיילים בים ונהנים. הם עושים קצת רעש ומשתוללים, אבל זה טבעי, ואחרי הקיץ המדכא שהיה לנו אנחנו שמחים שיש חיים בטיילת.
"הניחוש שלי הוא שהם חיפשו קצת אקשן והתגנבו לאתר בנייה, כי מה כבר יש להם לחפש שם? אם הם רצו פרטיות הם יכלו לרדת לים או למרפסת על החוף, לאתר בנייה נכנסים כדי לחפש צרות".
גם להב פקס שפיקד על האירוע קורא לבני הנוער להימנע מכניסה לאזורים לא בטוחים: "יש להימנע מכניסה לאזורים בהם הכניסה למורשים בלבד, כמו אתרים שנמצאים בהליך בנייה ומבנים נטושים. לוחמי האש מאחלים לכל ילדי ישראל המשך חופשה מהנה ובטוחה".
במשטרה בוחנים את הממצאים בשטח וחוקרים את פרטי האירוע.