נדיר שפרידה בין בני זוג היא הדדית, ולפעמים, מתברר, עדיף שלא להיות בצד הפוגע. כך לפחות חש גבר מבת ים, בשנות ה־30 לחייו, שטוען כי חברתו לשעבר מסרבת להניח לו ומטרידה אותו בעיקר במהלך שיעורי תורה אליהם הוא הולך, "כדי להתחזק רוחנית".
לדברי הגבר, לפני כשנה וחצי הם הכירו דרך חברים משותפים בזמן ששניהם היו נשואים, עובדה שלא הפריעה להם לנהל מערכת יחסים דיסקרטית. כעבור מספר חודשים, ממשיך הגבר להסביר, הדבר התגלה והוביל למשבר במערכות היחסים של שניהם שבסופו של דבר הוביל גם לפירוק הנישואים של שניהם.
בשלב זה ביקש הגבר להפסיק ולא לחדש את הקשר עם האישה והקשר התנתק לזמן קצר, שאחריו השניים חידשו בשנית את מערכת היחסים הזוגית שלהם. במהלך השנה האחרונה, מספר הגבר, היחסים ביניהם ידעו עליות ומורדות והם נפרדו וחזרו מספר פעמים למרות שלדבריו שניהם ידעו כל הזמן כי מדובר בטעות ורצוי שהם לא יהיו יחד.
לפני כחודש, הגבר החליט לטענתו לסיים סופית את הקשר הלא בריא, לדעתו, וביקש מהאישה להפסיק להיפגש. לטענתו, היא מסרבת לקבל זאת וממשיכה לנסות להיפגש איתו למרות שהוא דורש ממנה להניח לו.
הבעיה היתה יכולה להיות נסבלת מבחינתו אלמלא היה מנסה לפתוח דף חדש בחייו ולנסות להתחזק מבחינה רוחנית.
לטענתו של הגבר, הוא החל להקדיש את זמנו ללימוד התורה ומספר פעמים במהלך השבוע הוא מגיע לבית הכנסת בכדי להשתתף בשיעור תורה, אך החברה לשעבר עוקבת אחריו גם לשם ומטרידה את מנוחתו.
בעקבות כל אלה הגיש הגבר בקשה לבית המשפט בדרישה לקבל צו הרחקה. למרות הדרישה ההחלטית של הגבר, החליט בית המשפט לדחות את בקשתו ושלח אותם לפתור את הנושא בעצמם.
לפני כשנה וחצי הכירו השניים דרך חברים משותפים, בזמן ששניהם היו נשואים, עובדה שלא הפריע להם לנהל מערכת יחסים דיסקרטית