אלימלך ז"ל. כוחות המשטרה פתחו את הקבר | צילום: עמית שעל, אלבום משפחתיאלימלך ז"ל. כוחות המשטרה פתחו את הקבר | צילום: עמית שעל, אלבום משפחתי
אלימלך ז"ל. כוחות המשטרה פתחו את הקבר | צילום: עמית שעל, אלבום משפחתי
(אלימלך ז"ל. כוחות המשטרה פתחו את הקבר | צילום: עמית שעל, אלבום משפחתי)
37 שנים אחרי הרצח שזעזע מדינה שלמה, ובעקבות התפתחות דרמטית בתיק החקירה,הוחלט ביחידה הארצית למאבק בפשיעה החמורה והבינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433,להוציא את גופתה של הילדה נאוה אלימלך ז"ל מקברה, לצורך ביצוע מספר פעולות חקירה, שנכון לעכשיו נמצאת תחת צו איסור פרסום.
אלימלך (11), בת הזקונים של מזל ומכלוף אלימלך (אלמליח) התגוררה ברחוב רמב"ם בבת ים. בצהרי שבת, 20 במרץ 1982, היא יצאה לבקר חברה ברחוב רוטשילד. המרחק בין שני הבתים כ־300 מ'. היא השאירה פתק להוריה בזו הלשון: "אמא ואבא ולכל המשפחה. אני הולכת לטייל. אל תדאגו, אני אחזור הביתה. אני אוהבת אתכם מאוד".
לאחר שהתברר שאלימלך לא הגיעה לבית חברתה, החלו החיפושים אחריה. תחילה בידי בני משפחתה ולאחר מכן, בהשתתפות צוות משטרתי. ביום העשירי לחיפושים מצאו מתעמלים בחוף הים בהרצליה את ראשה ארוז בשקית ניילון. חלקי גוף נוספים שלה, גם הם היו קשורים בשקיות, נתגלו סמוך לחוף תל ברוך שבצפון תל אביב. פתולוג שבדק את חלקי הגופה קבע כי הרצח בוצע באותה השבת בה היא נעלמה.
הרצח ומציאת הגופה זעזעו בשעתו את תושבי ישראל ולדברי תושבי בת ים גרמו לפאניקה ברחובות העיר, שכן המשטרה חיפשה אחר הרוצח והקימה צוות חקירה מיוחד (צח"מ),שמנה כ־40 חוקרים ובלשים.
אמש (שלישי) חלה התפתחות נוספת, וכפי שפורסם ב-ynet, הגיע צוות חוקרי היחידה הארצית לחקירת פשעים בינלאומיים הגיע לבית המשפחה בבת ים, ומסר לה זוג עגילים. שאר הפרטים עדיין אסורים בפרסום.