הדירה במצב רע מאוד | צילום: חנן לויהדירה במצב רע מאוד | צילום: חנן לוי
הדירה במצב רע מאוד | צילום: חנן לוי
(הדירה במצב רע מאוד | צילום: חנן לוי)
השבוע הובא למנוחות תושב בת ים בן 48 בעל מוגבלות. לאחר מותו הגיעו המנחמים לדירה ברחוב בלפור בה התגורר עם אחיו (56) ואחותו (53) שגם הם לוקים במוגבלויות שונות. הם נדהמו לגלות באיזה תנאים עגומים של הזנחה וזוהמה מתגוררת המשפחה.
המבקרים לא נשארו אדישים, ותוך זמן קצר התגייסו עשרות מתנדבים לסייע למשפחה. ביום שישי הקרוב יתקיים מבצע ניקיון גדול שבמהלכו יגיעו עשרות מתנדבים לבית, בניהם המתנדב חנן לוי, כדי לפנות, לנקות ולצבוע אותו.
למרות הרצון הטוב לא די יהיה בתיקונים קוסמטיים. "אני מטפל בהם כבר 30 שנה, אין להם הורים. רק אני ואמא שלי מנסים לעזור להם", מספר בן משפחה של האחים ואומר: "כל שישי אמא שלי מכינה להם סיר דגים וסיר קציצות, אבל זה כמובן רק טיפה בים. שלושתם חיים על קצבת נכות. בעבר הייתי לוקח את האח הגדול לעבוד איתי, העיקר להוציא אותו מהבית שיתאוורר קצת, אבל לצערי עם השנים המצב התדרדר. כל עובד משק בית שהבאתי סירב להיכנס לדירה בגלל מצבה. אחרי שהוא נפטר הגיעו המון מתנדבים, כולם רוצים לעזור וזה מקסים אך לצערי זה לא מספיק".
צילום: חנן לויצילום: חנן לוי
צילום: חנן לוי
(צילום: חנן לוי)
מה אתם צריכים כדי לשפר את מצב הדירה?
"צריך להעיף את המטבח והשירותים ולהתקין חדשים, צריך מוצרי חשמל בסיסיים, חוץ ממקרר שלפני חודשיים קניתי להם, אלה דברים שגדולים על מתנדבים עם לב טוב. מה שאנחנו באמת צריכים זה קבלן שייקח על עצמו את העבודות, זה הסיכוי היחיד שלהם. כואב לי הלב שהאח הצעיר נפטר במצב כזה, מישהו מסוגל לדמיין לעצמו חיים בדירה מלאה עובש, חולדות וחלודה? אולי אם הוא היה זוכה לראות את ההתגייסות והניסיון לעזור להם הוא היה עוזב את העולם עם קצת תקווה אך לדאבוני הוא נפטר אחרי שחי במצב מחפיר".
צילום: חנן לויצילום: חנן לוי
צילום: חנן לוי
(צילום: חנן לוי)
צילום: חנן לויצילום: חנן לוי
צילום: חנן לוי
(צילום: חנן לוי)
רוצים לעזור? ניתן ליצור קשר לתרומות ולסיוע בשיפוץ במספר הטלפון: 052-3521562