עונת הרחצה של קיץ 2020 יצא הבוקר לדרך ברצועת החוף של בת ים ולשמחת האחראים על החוף - אנשי העירייה, המצילים ועובדי שירותי החירום – עבר היום ללא תאונות מסכנות חיים.
שמונה חופי רחצה נפתחו לאלפי המבקרים שגדשו את החופים באחד הימים הכי חמים השנה, ובכל סוכת מציל הוצבו שלושה מצילים, שלא רק שמרו על שלום המתרחצים אלא גם הקפידו, או לפחות ניסו, על קיום הוראות משרד הבריאות בדבר הריחוק החברתי – כשכרזו למתרחצים, בכל שעה עגולה, להקפיד על מרחק של שני מטר זה מזה.
חוף תאיו היום, בבת יםחוף תאיו היום, בבת ים
חוף תאיו היום, בבת ים
(צילום: קובי קואנקס)
אירוע יחיד הפר במעט את שלוות המבקרים בחוף והוא התרחש בשעות הצהריים המאוחרות כאשר כוחות שיטור הוזעקו לחוף הגולשים לאחר שמתרחצים התלוננו כי אחד המבקרים בחוף מפר את הסדר. צוות פיקוח ושיטור עירוני שהגיע למקום הופתע לגלות צעיר עירום לחלוטין, שסירב להישמע להוראות הצוות להתלבש ולאחר שהמשיך להשתולל הופעל לעברו אקדח טייזר, מה שאיפשר על פינויו מהחוף לצורך חקירת המקרה.
מחזיק תיק החופים העירוני, חבר המועצה ירון לוי, סייר במהלך הבוקר לאורך רצועת החוף במטרה לוודא כי פעילות המצילים מתנהלת ללא הפרעה. "החבר'ה שלנו עשו עבודה מדהימה היום והחוף היה נראה מצוין ומגיע לכולם כל הכבוד", אומר לוי, "במיוחד שההיערכות היתה בימים לא פשוטים ובהתראה קצרה יחסית".
מאוחר יותר נחשף כי החוף הנפרד לאוכלוסייה הדתית-חרדית, הממוקם בקטע הדרומי של רצועת החוף, יזכה, עוד העונה, לשדרוג משמעותי. לוי נפגש עם גורמים בקהילה הדתית – חרדית בעיר וקיבל מהם סקירה על הטעון שיפור בחוף. לוי נועד בנושא עם ראש העירייה צביקה ברוט שאישר לו לקדם שיפוץ מקיף של החוף.
ירון לוי, פותח את עונה הרחצה בסוכת המצילירון לוי, פותח את עונה הרחצה בסוכת המציל
ירון לוי, פותח את עונה הרחצה בסוכת המציל
(צילום פרטי)
בין העבודות שצפויות להתבצע במקום: הגדלת שטח החוף מרוחב של 140 מטר ל–224 מטר על חשבון שטח של החופים משני צידיו (הדקלים וסאנסט ששטחם גדול במיוחד), הזזת ותיקון גדר העץ שחלקים ממנה התפרקו ומנעו מרבים להגיע לחוף מחשש שפרטיותם תיפגע וחידוש תשתיות השירותים והמקלחות.
"כל הפעולות האלה יבוצעו במקביל לפעולות אחרות שכבר בוצעו ויבוצעו בחופים אחרים בעיר וכמובן שכל פעולה בחוף הנפרד תעשה בשיתוף ובאישור רבני העיר", מבטיח לוי. "בנוסף אנחנו עובדים על תוכנית לאירועי תרבות בחוף הנפרד, שיהיו מיועדים לאוכלוסייה החרדית, דבר שלדעתי לא קיים בשום מקום בארץ. משרד הפנים מוכן לסייע לנו בתקציבים לחלק מהעבודות בחוף ואני מניח שזה יקרה בקרוב".