תושבים בשכונת עמידר בבת ים טוענים כי במהלך השבועיים האחרונים, גם בימי בידוד הקורונה, הם סובלים ממכה של פריצות לרכבים – ככל הנראה בשל העובדה שרבים מהם מסתגרים במהלך רוב שעות היום בבתיהם וממעטים לצאת לרחובות או לנסוע ברכביהם בשל המגבלות שהוטלו על הציבור עם התפשטות מגיפת הקורונה.
"אחרי תקופה ארוכה יחסית של שקט חזרו לפה לא מעט מקרים של פריצות לרכבים פרטיים וזה כנראה קשור לתקופה הזו שהרבה מאוד אנשים נמצאים רוב הזמן בבית", טוען אבי מסאמי, תושב השכונה.
פריצה לרכב השבוע בבת יםפריצה לרכב השבוע בבת ים
פריצה לרכב השבוע בבת ים
(צילום: פרטי)
לטענת מסאמי, שרכבו הפרטי נפרץ בשבוע שעבר, מי שעומדים מאחורי הפריצות הם בני נוער או צעירים מאחר ומדובר בפריצות לרכבים מבלי ניסיונות לגנוב את הרכב.
"אני מניח שאף אחד לא ינסה עכשיו לעשות שטויות ולנסוע עם רכב גנוב כי יש שוטרים בכל פינה ששומרים על הסדר הציבורי ומספיק לחבר'ה האלה לפרוץ בשביל לגנוב ציוד שאנשים השאירו ברכב או קצת כסף", הוא מסביר.
תושב אחר בשכונה, בעל מונית, מספר כי במהלך השבועיים האחרונים נפרצו מספר מוניות וכלי רכב פרטיים שחנו ברחובות השכונה.
"אל המונית שלי פרצו פעמיים בשבועות האחרונים ולמען האמת גנבו לי רק כמה עשרות שקלים שהשארתי בתוכה ככסף קטן לעודף ללקוחות", הוא אומר, "אבל זה באמת מבאס שצריך בכל פעם לגשת לתקן את הנזק, גם אם הוא יחסית קטן".
נהג המונית, החושש כמו תושבים נוספים בשכונה להזדהות, מספר כי חלק גדול מתושבי השכונה אינם ניגשים לתחנת המשטרה העירונית על מנת להגיש תלונה בדבר הנזק שנגרם לרכוש.
"אנחנו יודעים שהשוטרים עסוקים עכשיו בעניינים של המגיפה אז אני למשל ויתרתי מראש", הוא אומר, "ופשוט תיקנתי את הנזק על חשבון חברת הביטוח". "בכל מקרה, בגלל שזה הפך לתופעה, אני מציע לאנשים לנקוט באמצעי זהירות ולא להשאיר שום דבר בעל ערך באוטו, נהגי מוניות במיוחד ובעלי רכבים פרטיים", הוא מוסיף.
פרסום ראשוני: 07:52 , 23.03.20