הורים לילדה כבת 12 שאובחנה ככבדת שמיעה כשמלאו לה שנתיים דרשו מעיריית בת ים היערכות מיוחדת וסביבה מונגשת עבור בתם. באחרונה, זכתה המשפחה בתביעה, וכתוצאה מכך כל בית הספר הונגש עבור בעלי מוגבלויות.
1 צפייה בגלריה
(חירשת. אילוסטרציה: shutterstock)
לטענת המשפחה, כשבתם למדה בבית הספר היסודי לא היתה כל בעיה, אך כשהגיעה לחטיבה הופתעו לגלות כי אין עבורה כיתה מונגשת. במהלך שנת הלימודים הקודמת, עוד בטרם החלה את לימודיה בחטיבה, פנו הוריה של הילדה לעירייה, ביקשו להפנות את תשומת לבם לכך שבתם צריכה הנגשה והכנה מיוחדת של הכיתה כפי שנעשה עד כה.
בנוסף צירפו ההורים את כל ההכנות הנדרשות כפי שהועברו אליהם ממשרד החינוך. לטענתם, למרות ההבטחות, בתם הגיעה לכיתה בתחילת שנת הלימודים כשהיא מונגשת חלקית בלבד. עיריית בת ים הסבירה שלא התקבלו כל התקציבים ולכן לא ניתן היה להכין את הכיתה כנדרש, אך ההורים לא ויתרו ובספטמבר 2019 הגישו תביעה באמצעות עו"ד מימון פאר.
"לאור כל אלה נאלצת הילדה ללמוד בכיתה לא מונגשת על כל המשתמע מכך והיא מתקשה לשבת בכיתה, לא יכולה להתרכז, צוברת תסכולים ופערים בתוכנית הלימודים. בכל פעם שהרעש גובר היא מאבדת את היכולת לעקוב אחרי החומר הנלמד וכך מפסידה חומר לימוד חשוב. כתוצאה מכל זה היא גם סובלת מכאבי ראש עזים ותסכולים שאותם היא פורקת לאחר שעות הלימודים", לשון כתב התביעה.
השבוע, כאמור, התקבלה הבשורה הטובה: הנגשת כיתתה של הילדה הושלמה ואף הונגשו כל הכיתות בעיר שבהן לומדים ילדים כבדי שמיעה. בסיום הפרשה הביעו ההורים תקווה כי כל ילד שזקוק להנגשה יקבל אותה מבלי להיגרר למאבק משפטי מסורבל וארוך ומערכת החינוך תהיה ערוכה לקבלת האחר, ללא הבדל ואפליה.