העיר בת ים תציין את חודש המאבק באלימות נגד נשים במהלך חינוכי ייחודי, בתכנית מקיפה ויסודית לכל מערכת החינוך בעיר, בכל בתי הספר וכל שכבות הגיל א'-יב'.
3 צפייה בגלריה
צעדת הסולידריות בטיילת
צעדת הסולידריות בטיילת
צעדת הסולידריות בטיילת
(צילום: עיריית בת ים)
התכנית מותאמת לשכבות הגיל וכוללת ארבעה שבועות של תכנים: אהבה זוגיות ומשפחה, מניעת אלימות נגד נשים, פגיעות מיניות ומגדר. תוכנית זו היא חלק ממהלך עירוני כולל אליו שותפים מחלקות החינוך, רווחה ושפ"ח, זאת במטרה ברורה אחת: למנוע אלימות במשפחה ולקדם שיח של שוויון כבר מגילאי בית הספר היסודי.
התכנית החינוכית כוללת מערכי שיעור, הצגות, סרטים, מעגלי שיח ומשתפת גורמים רבים בעשייה סביב שבוע המאבק. כחלק מיישום התכנית ובמטרה להצלחתה, התכנית כוללת: מפגש שולחנות עגולים בשיתוף כאמור כל הגורמים העירוניים.
3 צפייה בגלריה
צועדות בטיילת
צועדות בטיילת
(צילום: עיריית בת ים)
הדרכות הורים: במקביל לפעילות החינוכית, יבוצעו הדרכות וסדנאות להורים ע"י השירות הפסיכולוגי והיחידה לביטחון קהילתי על מנת לרתום את ההורים למהלך ליצירת רצף חינוכי והנחלת התכנית גם מחוץ לבית הספר. בנוסף, יבוצעו הכשרות לצוותים החינוכיים לרתימתם למהלך ולהפיכתם לשגרירים איכותיים של תכני הפעילות.
את התכנית העירונית והחינוכית מובילה סמדר אורן, סגנית ראש מנהל החינוך בעירייה. סמדר מובילה תוכנית זו כשליחות אישית מתוך סיפורה האישי לאחר שחוותה אלימות מינית קשה בגיל 14, במקלט השכונתי מתחת לביתה בעיר אילת.
מתוך החוויה הכואבת והתחושות הנלוות מספרת סמדר: "הצבתי לעצמי למטרה להיאבק כמה שניתן באלימות ולפעול על מנת לעודד שיח בנושא בכל שכבות הגיל- במטרה למנוע את הקורבן הבא. בתוכנית אנו שמים דגש על הכוונה נכונה של צוותי ההוראה שלנו לזהות מקרים ולטפל בהם באופן הטוב ביותר".
3 צפייה בגלריה
ברוט באקט תמיכה
ברוט באקט תמיכה
ברוט מתחייב
(צילום: עיריית בת ים)
ראש העירייה צביקה ברוט: "האלימות במשפחה ואלימות נגד נשים הפכה למכת מדינה של ממש. אנו מביאים בשורה של ממש לעתיד הדור הצעיר בעיר: התכנית החינוכית חשובה לפיתוח השיח בנושא כבר מגילאי בית הספר היסודי ובכוחה לעלות את הנושא לסדר היום ובסופו של דבר למנוע את המקרה הבא.
"זה באחריות כולנו. העירייה בראשותי תמשיך להוביל, ליזום ולפעול בכל הכלים שברשותנו על מנת למגר תופעות של אלימות, ואלימות כלפי נשים בפרט מהשורש. יישר כוח למחלקות העירייה השונות ולאגף חינוך בפרט על הובלה של תוכנית מהפכנית וחשובה זו".
מנכ"לית העירייה, יודפת אפק ארזי: "תופעת האלימות במשפחה והאלימות נגד נשים הינה תופעה חמורה, ממנה לא נוכל להתעלם, תופעה אותה לא נאפשר בעיר שלנו ובקהילה שלנו.
"העיר בת ים מובילה מהלך חסר תקדים וראשון מסוגו בארץ, תכנית חינוכית מקיפה וכוללת, החל מבית הספר היסודי, במטרה לפעול במלוא המרץ והתעוזה למיגור תופעות האלימות והעלאת המודעות בקרב הנוער והילדים. זהו רגע חשוב בחינוך בעיר, ואין לי ספק שהדבר יתרחב לערים נוספות".
אמש (שלישי) נטל ברוט חלק בצעדה נגד אלימות כלפי נשים, שהתקיימה בטיילת העירונית, בסימן "את לא לבד". ברוט הוסיף את חתימתו על ההבטחה הזאת שהתנוססה על אחת מהכרזות באירוע.
לכל העדכונים - חדשות בת ים