שופט בית משפט השלום בראשון לציון, ד"ר גיא שני, ביטל בימים האחרוניםבשבוע שעבר תביעה מוזרה במיוחד שהגיש תושב בת ים ובה דרש מהעירייה לקבל אחריות על עוצמת הגלים ומסוכנות הסלעים תחתיהם.
בכתב התביעה סיפר התובע בן ה־47 על אירוע שהתרחש באוקטובר 2006, כאשר הגיע ל'חוף לדוגמא' כדי להשליך את חטאיו כהכנה ליום הכיפורים. לטענתו, בעודו טובל במים הרדודים הגיע גל גדול וסחף אותו לקבוצת סלעים נסתרת. רגלו נתקעה בסלע, הוא נקלע למערבולת והחל לטבוע.
למרבה המזל, אנשים על החוף שמעו את זעקותיו והגיעו לחלצו. משם פונה לבית החולים באמבולנס, שם אובחן שבר בקרסולו והוא נזקק לניתוח ולתקופת שיקום שמשפיעה, לטענתו, על התנהלותו עד היום.
לטענת האיש הייתה זו פעם ראשונה שלו בחלק זה של החוף, והוא לא ידע על קיומם של סלעים נסתרים מתחת לפני המים. בכתב התביעה ציין האיש כי אף אחד מהמצילים לא ציין בפני הרוחצים בקול או בשלט על כך שהים מסוכן לרחצה, שיש גלים גבוהים, מערבולות, סכנת סחף וסלעים נסתרים.
צילום: קובי קואנקסצילום: קובי קואנקס
צילום: קובי קואנקס
(צילום: קובי קואנקס)
העירייה טענה מנגד שהאיש נכנס לאיזור אסור ברחצה, שבו הסלעים אינם נסתרים אלא בולטים ומזדקרים מהמים, וכן שהשילוט במקום אוסר בפירוש על רחצה. עוד טענה העירייה בכתב ההגנה שגלים גבוהים וסחף הם דברים שעל הרוחץ לחוש בעצמו ברגע שהוא נכנס למים ולכן טענה שלא ניתן לבקש ממנה לשאת באחריות עליהם. מעניין היה לדעת מה יקבע בית המשפט אולם מכיוון שהתובע, לדברי השופט, אינו מגיע לדיונים ומגיש מסמכים הכרחיים, דינה של התביעה להתבטל.