הכל התחיל כשטלי שם טוב רצתה לפתוח מסעדה קטנה ונחמדה. חודשים היא הסתובבה עם חלום על מקום שבו תארח אנשים ותגיש להם אוכל כמו שהיא אוהבת: בריא, מהטבע ובלתי מטוגן. ואז, בוקר אחד, התעורר בעלה אלמוג, 'הרעיוניסט' היא מכנה אותו, ואמר לה: עליתי על משהו. המצאתי את הגלגל מחדש.
שם טוב, הפלאפל הבלגי ומכשיר הוופל של סבא רבא שנשלף מהבוידעם | צילום: סיגל בר־קובץשם טוב, הפלאפל הבלגי ומכשיר הוופל של סבא רבא שנשלף מהבוידעם | צילום: סיגל בר־קובץ
שם טוב, הפלאפל הבלגי ומכשיר הוופל של סבא רבא שנשלף מהבוידעם | צילום: סיגל בר־קובץ
(שם טוב, הפלאפל הבלגי ומכשיר הוופל של סבא רבא שנשלף מהבוידעם | צילום: סיגל בר־קובץ)
כך החלו חודשים של ניסוי וטעימה, במהלכם ערבבה טלי בלילות של פלאפל ומעכה אותן אל תוך מכשיר תעשייתי של ופל בלגי. התוצאה הסופית הושקה במסעדה הקטנה 'פלאפל בלגי', שבה קיבל כדור הפלאפל המיתולוגי לבוש חדש: הוא כבר לא כדור אלא פיתה עם פסים שהתחפשה לוופל בלגי. לתוכו מכניסים סלט, חמוצים, כרוב חמוץ וטחינה, שתפקידם להזכיר את טעמי המקור ולהרטיב את המנה.
בזמן שניסיתי להשתלט על 'פיתה' גדולה העשויה מ־300 גרם פלאפל (כמות של יותר מ־15 כדורים), התפזרה תשומת לבי בין הקעקועים המפוארים של טלי ואלמוג (שהוא הבעלים של סטודיו לקעקועים ופירסינג שצמוד למסעדה), לבין תור הסקרנים, שרצו לבדוק אם פלאפל ששינה צורה ומדגמן בריאות יכול לתת פייט למקור.
מצד אחד, לטעמי אין תחליף למקור, לטחינה שנוזלת על הסנטר מתוך פיתה לבנה ולכדור החם והקראנצ'י. מצד שני, מי שמחפש פאסט פוד בריאותי בטעם פלאפל, ימצא כאן ידיד חדש ומקורי ומנה משביעה ביג טיים. המחיר: 30 שקלים.
רגע. ויש גם סיפור. מן סגירת מעגל היסטורית, בדמותו של מכשיר להכנת ופל בלגי בן עשרות שנים, שאופסן בבוידעם. טלי מציגה אותו ומספרת שהגיע ממולדובה, שם שימש את סבא רבא שלה בימים שאחרי מלחמת העולם השנייה להכנת אוכל לתושבי המחוז.
המכשיר עלה יחד עם הסבא לארץ, וממקום מושבו בכרמיאל היה הראשון לפנק את תושבי העיר בוופל בלגי. מעניין מה היה אומר אילו ידע שיום אחד יוצג המכשיר העתיק במסעדה של הנינה שלו, עם כזה טוויסט בעלילה.
פלאפל בלגי, רוטשילד 119, ראשון לציון.
מותגים נוספים מצטרפים. מבנה חולון | צילום: יואב פלדמותגים נוספים מצטרפים. מבנה חולון | צילום: יואב פלד
מותגים נוספים מצטרפים. מבנה חולון | צילום: יואב פלד
(מותגים נוספים מצטרפים. מבנה חולון | צילום: יואב פלד)
חנויות ענק ב'מבנה חולון'
בזמן שכולם עסוקים בנהירה לאון ליין, במתחם 'מבנה חולון' מתמקדים בשני מותגים מובילים, שמאמינים שאין תחליף למישוש הסחורה, ועומדים לפתוח חנויות ענק במקום בהשקעה של מיליוני שקלים.
רשת הדיסקאונט מקסטוק תחנוך בקרוב את הסניף הגדול ביותר שלה באיזור המרכז, שישתרע על 2,700 מ"ר, בעלות השקעה של כארבעה מיליון שקלים. רשת האופנה תמנון תעשה זאת על שטח של 560 מ"ר, בהשקעה של כשני מיליון שקלים.
אלה יצטרפו לשלל הרשתות שכבר פועלות במקום, ביניהן רמי לוי, דלתא, ניצת הדובדבן, מחסני חשמל, מחסני תאורה, ספייסס ועוד.
הפלד 7 מתחם המבנה חולון.
יש לכם סיפור מיוחד? עסק מעניין? מבצע שאסור לפספס? שלחו אליי: sigal-br@yedtik.co.il