צילום: נועה צור ברושצילום: נועה צור ברוש
צילום: נועה צור ברוש
(צילום: נועה צור ברוש)
נתונים אודות רוכשי דירות חדשות בפרויקט מגורים בדרום העיר בת ים, שמספקת חברת הייזום והבנייה, מלמדים שכשליש מרוכשי הדירות במתחם אינם תושבי העיר.
מדובר בפרויקט 'Home & Sea' שבנייתו מבוצעת על ידי קבוצת ‘מבנים’, בקטע המערבי של מתחם המגורים החדש בדרום העיר, סמוך לגבול המוניציפלי עם ראשון לציון, והוא מיועד לאכלוס בשליש הראשון של שנת 2021.
בניין המגורים הוא למעשה מגדל דירות שתוכנן על ידי האדריכל גיל שנהב ממשרד האדריכלים 'כנען-שנהב', ויהיו בו 26 קומות. על פי המידע שמסרו השבוע אנשי קבוצת 'מבנים', לא פחות מעשרים אחוז מרוכשי הדירות עד כה הם תושבי העיר תל אביב, השכנה מצפון.
לדברי מנכ"ל קבוצת 'מבנים' יובל עטיה, אחת הסיבות המרכזיות למשיכה של תושבי תל אביב לפרויקט היא "מיקומו המיוחד של מתחם המגורים, בלב שכונת פארק הים בבת ים, שבשטחה ייבנו בשנים הקרובות עשרות אלפי יחידות דיור, פארק עירוני גדול, מוסדות חינוך ומבני ציבור אחרים. מדובר בקו מגורים ראשון לים ובמרחק של שבעה קילומטר בלבד מתל אביב. נוסף על כך, הפרויקט קרוב לרכבת הקלה, לנתיבי תחבורה ציבורית וכמובן לצירי תנועה מרכזיים כמו נתיבי איילון".
נוסף על התל אביבים, רכשו ירושלמים עשרה אחוז מסך 104 הדירות המוצעות למכירה בפרויקט, ובדומה לפרויקטים אחרים למגורים ברצועת החוף בבת ים, נמכרו כמה דירות גם לתושבי חוץ (מצרפת, משוויץ ומגרמניה).
נכון לעכשיו, מבצע השיווק של הפרויקט הביא למכירה של 80 יחידות דיור, כאשר מחירה של דירת שלושה חדרים בגודל 65 מ"ר ועוד 10 מ"ר מרפסת עומד על כשני מיליון שקל. דירות חמישה חדרים במתחם (130 מ"ר פלוס 18 מ"ר מרפסת) מוצעות למכירה במחיר התחלתי של 3.4 מיליון שקל.