נבחרת ישראל עד גיל 20 בהוקי-קרח זכתה ביום ראשון השבוע באליפות העולם דרג ג', והעפילה לדרג ב'. בטורניר, שהתקיים בסופיה בירת בולגריה, השתתפו בנוסף למארחת גם סין, אוסטרליה, ניו-זילנד ואיסלנד.
הנבחרת פתחה את הטורניר בשני ניצחונות צמודים, 2:3 על סין ו-3:4 על בולגריה המארחת, אך בהמשך שדרגה את יכולתה עם ניצחונות מרשימים 4:7 על אוסטרליה, 2:6 על איסלנד וחתמה את הטורניר עם 0:5 על ניו-זילנד ומאזן מושלם, שהעניק לה את מדליית הזהב. היום לאחר התחרות, ישראל מדורגת בין 30 המדינות הטובות בעולם.
בנבחרת משחקים ארבעה שחקנים מבת-ים: יונתן רייזינגר, יגור ולייב, אור רום ואריאל קפולקין שמשחקים במועדון ההוקי קרח של בת ים. מאמן הנבחרת ישראל משמש בנוסף מאמן מועדון בת ים בהוקי קרח, והוא תרם רבות מניסיונו לזכייה ההיסטורית, שכן בצעירותו שימש כשוער הנבחרת.
זו הפעם הראשונה באליפות העולם שנבחרת מנצחת בכל חמשת משחקיה ומוכתרת אלופה כבר בתום משחקה הרביעי. מועדון ההוקי קרח בבת ים הוא מחלוצי הענף בישראל, ונוסד ב-1988.
קבוצת המועדון משחקת בליגת ההוקי קרח הישראלית וזכתה באליפות ישראל לראשונה בעונת 1994/95. בעונת 2015/16 זכתה קבוצת המועדון באליפות ישראל, 21 שנים לאחר הזכייה הראשונה.