פסטיבל "צלילי ילדות" של תיאטרון חולון יתקיים זו השנה ה- 18 בחוה"מ סוכות 25 – 27 בספטמבר 2018. השנה יציג הפסטיבל תוכנית עשירה של כ-20 מופעים חלקם בהפקות מקור שנוצרו במיוחד לפסטיבל והאחרות הפקות אורחות מצליחות המשקפות את מיטב העשייה לילדים בתחומי המוזיקה, המחול, התיאטרון, האנימציה ועוד, אשר כולם נוגעים בנושא חברות וחברים.
הדג נחש בפסטיבל "צלילי ילדות". צילום: אוהד רומנוהדג נחש בפסטיבל "צלילי ילדות". צילום: אוהד רומנו
הדג נחש בפסטיבל "צלילי ילדות". צילום: אוהד רומנו
(הדג נחש בפסטיבל "צלילי ילדות". צילום: אוהד רומנו)
את הפסטיבל תפתח להקת הדג נחש עם "הנה אני בא!" הפקת מקור בהזמנת הפסטיבל. חברי הדג נחש עדיין שובבים וחובבי בילויים, אבל הם גם מפוכחים ובוגרים יותר. הם בני זוג והם אבות לילדים ומגיעים לפסטיבל עם מופע שנערך והוכן במיוחד לילדים ולמשפחה. (שלישי, 25.9, שעה 18:00).
הפקת דגל מקורית נוספת של הפסטיבל על פי רעיון של אורי לשמן היא: "דירה להשכיר" אירוע תיאטרלי מוזיקלי מיוחד במינו בהשתתפות הקהל על פי הסיפור מאת לאה גולדברג. באירוע ייקח קהל הילדים וההורים חלק פעיל בהכנת המופע ובהצגה עצמה. (שלישי, 25.9, שעה 16:00. רביעי, 26.9, שעה 10:00. חמישי, 27.9, שעה 10:00)
דירה להשכיר. צילום: רובי קיסוסדירה להשכיר. צילום: רובי קיסוס
דירה להשכיר. צילום: רובי קיסוס
(דירה להשכיר. צילום: רובי קיסוס)
גם הפקת המקור "שירים וחברים" עוסקת בנושא של חברות קירוב לבבות וסובלנות ואף היא הופכת את הילדים והוריהם לשותפים פעילים. במופע מזמינים אבי גרייניק, עידן אלתרמן וירדן בר כוכבא את הקהל לשיר ביחד שירי ילדים אהובים ושירים נוספים שעוסקים בחברות ובקרוב לבבות שיצרו את תבנית נוף ילדותנו. (רביעי, 26.9, שעה 18:00)
כמידי שנה פסטיבל צלילי ילדות מביא את קונצרט המולטימדיה היחידי מסוגו בארץ בניצוחו של אורי לשמן. "מוזיקה למשל" היא חגיגה של מוזיקה ואנימציה בהשראת משלי החיות של איזופוס בהשתתפות רבקה מיכאלי, דן קיזלר והתזמורת הסימפונית חיפה, אנימציה בעריכת דודו שליטא. (חמישי, 27.9, שעה 18:00)
בהפקת מקור נוספת יציג הפסטיבל את "רוברט הארנב ומר פרוקופייב", על פי יצירתו המוזיקלית של המלחין רון ויידברג לטקסט של לואי גארב. מופע במילים ובצלילים על רוברט הארנב שגר באפריקה עם חבריו הציפור והברווז. הוא מאוכזב מכך שחבריו מופיעים ביצירה פטר והזאב של פרוקופייב והוא לא. (רביעי, 26.9, שעה 11:30).
לציונה יש כנף אחת. צילום: כפיר בולוטיןלציונה יש כנף אחת. צילום: כפיר בולוטין
לציונה יש כנף אחת. צילום: כפיר בולוטין
(לציונה יש כנף אחת. צילום: כפיר בולוטין)
עוד מציע הפסטיבל מגוון של מופעים אורחים של מיטב התיאטראות והיוצרים לילדים בארץ, כדוגמת: "לציונה יש כנף אחת" של תיאטרון הקיבוץ (שלישי, 25.9, שעה 10:30), "חברים על הגשר" של תיאטרון אורנה פורת (שלישי, 25.9, שעה 11:30), "טיול לכוכב הגבינה" של תיאטרון באר שבע (שלישי, 25.9, שעה 17:30), "החתול במגפיים" של תיאטרון בים בם בום (שלישי, 25.9, שעה 11:00), המחזמר "נשיקה בכיס" של תיאטרון המדיטק (רביעי, 26.9, שעה 10:30) ועוד.
נשיקה בכיס. צילום: בני גם זו לטובהנשיקה בכיס. צילום: בני גם זו לטובה
נשיקה בכיס. צילום: בני גם זו לטובה
(נשיקה בכיס. צילום: בני גם זו לטובה)
כמו בכל שנה הפסטיבל יקיים מדי יום פעילויות ללא תשלום בין השעות השעות 17:00 עד 19:00 ובהם יפעילו וישעשעו את קהל הילדים הקוסם עומר לביא ותיאטרון בלבלו.
השנה מציע הפסטיבל גם מופעים לפעוטות שיתקיימו בטיפ-טף, המרכז לגיל הרך בחולון. ההצגות מותאמות על ידי צוות מקצועי לקטנטנים והוריהם כאשר הישיבה במרכז על הרצפה באווירה ייחודית ונינוחהשמאפשרת חוויה איכותית המשאירה טעם של עוד וחינוך לצריכת תרבות.
פסטיבל צלילי ילדות - חוה"מ סוכות 25-27.9.18. תיאטרון חולון, שד' קוגל 11 בית יד לבנים, חולון. לפרטים מלאים ורכישת כרטיסים בטלפון 03-5023001 ובאתר www.hth.co.il.