בקרוב בבת ים: וטרינר עירוני חדש במשרה מלאה, הגדלת תקציב לטיפול בבעלי החיים, ואחרי שנים רבות תוקם בעיר גם כלבייה עירונית. ההחלטה מתקבלת זמן קצר לאחר מחאה שהתעוררה כאשר פעילי בעלי חיים טענו כי העירייה חייבת לבצע רפורמה בתחום, עקב ריבוי חתולי רחוב.
2 צפייה בגלריה
יוותרו על התביעה אם תפסיק להאכיל חתולים
יוותרו על התביעה אם תפסיק להאכיל חתולים
בשורה לחתולי בת ים
(המחשה: שאטרסטוק)
ראש העירייה צביקה ברוט הורה לפרסם מכרז לקליטת וטרינר עירוני חדש, אשר יוביל את פעילות המחלקה הוטרינרית בעיר. במקביל הורה ברוט להעלות את תקן המשרה של הטרינר מ-70 אחוזי משרה ל-100 אחוז, על מנת להבטיח שהווטרינר החדש יוכל לעבוד במשרה מלאה.
קראו גם:
ההחלטה התקבלה לאחר ביקורת קשה מצד תושבים על תפקוד הווטרינר העירוני, ומחאה שהתעוררה כאשר פעילי בעלי חיים טענו כי עיריית בת ים חייבת לבצע רפורמה. בשיאה הגיעה המחאה ל"מיצג אימה" מול בניין העירייה, שבו הוצגו גופות חתולי רחוב מתים.
2 צפייה בגלריה
המיצג שעורר סערה
המיצג שעורר סערה
המיצג שעורר סערה
(צילום פרטי)
בימים האחרונים סוכם בין הנהלת העיר לבין הווטרינר הנוכחי, ד"ר משה ננקין, על סיום עבודתו של ננקין שהודיע כי יעזוב בסוף חודש פברואר. ננקין הוביל בשנים האחרונות את העבודה של המחלקה הוטרינרית וצפוי לפרוש כאמור בתוך פחות מחודשיים.
הווטרינר החדש שייבחר במכרז יכהן כאמור במשרה מלאה, ולא חלקית כפי שהיה עד היום במשך שנים רבות.
בנוסף, נפגש בחצי השנה האחרונה ברוט עם נציגי ארגוני בעלי החיים בעיר, והודיע על הקמת שולחן גדול במסגרתו ינוהל נושא הטיפול בבעלי החיים בעיר במשותף בין העיריה לבין נציגי הארגונים. מדובר במהפכה של ממש לאחר כ-20 שנה בהם העיריה לא התחשבה בנציגי העמותות הפועלים בעיר.
בנוסף הורה ברוט להגדיל את התקציב העירוני, כפי שאושר כבר לפני כשבועיים, לכל נושא הטיפול בבעלי החיים עם דגש על כלבים וחתולים. במסגרת זו תוקם השנה כלביה חדשה בעיר, יוגדל התקציב לטיפול רפואי, וכן הוגדל תקציב העיקורים והסירוסים שתבצע המחלקה הוטרינרית.
בעירייה מסבירים שהמהלך החדש בא במסגרת תפיסת הנהלת העיר לפיה ישופר הטיפול בבעלי החיים בעיר, זאת בין היתר לאחר שנציגי ארגוני בעלי החיים פנו לראש העירייה לאחר שלדבריהם הם לא זכו למענה היום מהנציגים שהיו אחראים על הנושא בעירייה לאורך השנים. בתקופה הקרובה צפוי מפגש נוסף עם נציגי העמותות, אשר מעורבים גם באיתור המבנה שישמש ככלביה עירונית כבר בשנה הקרובה.
לעדכונים - חדשות בת ים