עיריית בת ים קיימה טקס הוקרה לפקחים העירוניים שיר אלחרר ובני מזיג, על סיכול אירועים חריגים תוך הגנה על תושבי העיר. הטקס נערך ביום חמישי, במסגרתו חולקו תעודות הצטיינות לשני הפקחים המצטיינים אשר "גילו אחריות, ערנות וחתירה למגע".
1 צפייה בגלריה
הפקחים במעמד הענקת תעודות ההוקרה
הפקחים במעמד הענקת תעודות ההוקרה
הפקחים במעמד הענקת תעודות ההוקרה
(צילום: אליה בונן)
בעירייה מסבירים את הבחירה: "במהלך התקופה המתוחה ששררה בכל הארץ, במהלך סיור שגרתי לאורך חוף הים, פגשה הפקחית שיר אלחרר קבוצה של בני נוער אשר ניגשו אליה והתלוננו על כך שריססו נגדם גז מדמיע. הפקחית פעלה במלוא המרץ ויצאה לחפש אחר אותם פוגעים. בעת שאיתרה אותם, עיכבה אותם עד להגעת כוחות השיטור העירוני אותם הזעיקה. כשנעצרו, התברר כי השניים שוהים בלתי חוקיים אשר ניסו לפגע בהולכי הרגל במכוון".
באירוע נוסף, גם הוא התרחש לאורך הטיילת, הבחין הפקח בני מזיג בבני זוג שוהים בלתי חוקיים, אשר התקוטטו והאירוע הפך לאלים. "בני פעל בנחישות ובמקצועיות וניסה להפריד בין בני הזוג ובכך מנע את התדרדרות האירוע. בני, על אף שנפצע מהאירוע פעל כמצופה ממנו, הפעיל את כוחות השיטור ובכך הצליח למנוע אסון".
יוסי נגולה, סמנכ"ל תפעול ושפ"ע אמר במהלך הטקס: "כולי הערכה ותודה לאגף הפיקוח העירוני ולפקחים הנפלאים שלנו אשר עושים את עבודתם נאמנה ובמקצועיות 24/7 כדי להבטיח את ביטחונם של תושבי העיר. הפקחים שלנו מתמודדים עם אירועים מורכבים רבים במיוחד בתקופה זו. הודות לתושייה והחתירה למגע של הפקחים שיר ובני הצלחנו למנוע אירוע אלימות שיכל להתפתח למקומות אחרים".
כל העדכונים - חדשות בת ים